Producent: Broderbund Software
Wydawca: The Learning Company
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 12 listopada 2001
Data premiery w Polsce: 25 listopada 2004
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Where in the World is Carmen Sandiego? Treasures of Knowledge to kolejna, pecetowa, odsłona zapoczątkowanej w 1985 amerykańskiej serii gier edukacyjnych z nieuchwytną Carmen w tytule.

Przebiegła mistrzyni zbrodni – Carmen Sandiego zniknęła bez śladu, wykradając bezcenne wydanie Podróży Marco Polo i skarby zaliczane do światowego dziedzictwa kulturowego. Tak rozpoczyna się gra przygodowa W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa. Gracz pomaga agentom – Julii i Cieniowi – schwytać groźną przestępczynię i odzyskać skradzione przedmioty. Ścigając Kobietę w Czerwieni, musi zwiedzić niemal cały świat oraz rozwiązać wiele ciekawych zagadek i łamigłówek.

W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa to gra z elementami edukacyjnymi, która w czasie wciągającej zabawy pozwala młodym graczom pogłębić wiedzę z zakresu geografii, historii i kultury. Podczas pasjonującej pogoni za Carmen Sandiego gracze zwiedzają 30 państw na wszystkich kontynentach, a podczas rozmowy z ich mieszkańcami zdobywają wiele ciekawych informacji o odwiedzanych miejscach. Gra rozwija umiejętność zbierania, analizowania i wykorzystania uzyskanych informacji. Te umiejętności okażą się niezbędne przy rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Dodatkowo dzięki rozbudowanej encyklopedii gracze będą mogli zapoznać się z ciekawymi faktami z kultury, historii i geografii 50 państw. Interesującym elementem gry, na który warto zwrócić uwagę, jest tłumacz, dzięki któremu można poznać popularne zwroty w kilkunastu językach. Program niejednokrotnie zachęca graczy do korzystania z map. (źródło: www.cdprojekt.pl)

Cechy gry:

  • interesujący sposób przedstawienia historii, geografii i kultury 50 państw
  • przydatne słówka w kilkunastu językach
  • w razie problemów agenci mogą liczyć na podpowiedź z centrali
  • nowoczesne urządzenia pomocne w śledztwie
  • w polskiej wersji językowej Renata Dancewicz w roli Carmen