Producent: C.I.N.I.C. Games
Wydawca: C.I.N.I.C. Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 15 lutego 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z włoskiego studia C.I.N.I.C. Games, inspirowana serią Monkey Island, Day of the Tentacle, Tony Tough oraz Sam & Max: Hit the Road. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej między innymi na Steamie (Windows, Macintosh). Od 6 lipca 2017 dostępna na Nintendo Switch, a od 31 lipca 2018 na PlayStation 4. Na Xboxa zadebiutowała 5 maja 2021.

Wszystko wydarzyło się pięć lat temu podczas pikniku zorganizowanego przez Ronalda i jego najlepszego przyjaciela Skinny’ego. Obaj bawili się wesoło do czasu, gdy Ronald wyciągnął z koszyka dwie śliwki, jedną dla siebie, drugą dla przyjaciela. Nie wiedząc o swojej śmiertelnej alergii na śliwki, Skinny zjadł owoc i wpadł we wstrząs anafilaktyczny, który spowodował jego śmierć. Przerażony Ronald uciekł.

Kiedy Skinny się obudził, odkrył, że jest szkieletem skazanym na życie w szafie w sypialni Ronalda. Najpierw tylko ukradkiem obserwował Ronalda, ale nagle sytuacja się zmieniła. Aby ocalić duszę przyjaciela od wiecznego potępienia, Skinny będzie musiał się ujawnić i sprawić, by Ronald przyznał się do „zbrodni”. Nie będzie to proste wyzwanie! (źródło: info producenta)

Cechy gry:

  • humorystyczna fabuła
  • ponad 40 lokacji i 70 bohaterów
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów, rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych