Producent: Polyslash
Wydawca: Klabater
Wydawca w Polsce: Klabater, CDP
Data premiery: 21 marca 2019
Data premiery w Polsce: 21 marca 2019
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Łącząca wiele gatunków produkcja krakowskiego studia Polyslash. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuxa. W Polsce gra ukazała się w wersji pudełkowej (21 marca 2019, CDP). Dostępna również na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (od 25 czerwca 2019).

Paryż, 1794. Zostań sędzią Trybunału Rewolucyjnego zasiadającym nad sprawami zwykłych obywateli, groźnych przestępców i rewolucjonistów! Decyduj, kto zostanie uniewinniony, a czyją głowę zetnie ostrze gilotyny. Uważaj jednak, skierowane są na ciebie oczy całego Paryża. Aby przetrwać musisz samemu stać się politycznym graczem – stawką jest nie tylko twoje życie, ale także losy całego miasta i samej rewolucji.

Fabuła We. The Revolution postawi Cię w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których nie ma oczywistych rozwiązań. Podejmiesz decyzje, których efektów nie da się przewidzieć. Władza nad ludzkim życiem i śmiercią jest ogromnym ciężarem, odpowiedzialnością i siłą, które mogą wpłynąć na losy rewolucji. Miej to na uwadze za każdym razem, gdy wydajesz wyrok na sali sądowej, przydzielając zadania swoim agentom, wygłaszając przemówienia i snując intrygi polityczne za kulisami. We. The Revolution adresowane jest głównie do graczy, którzy lubią mierzyć się z moralnymi dylematami, dokonywać złożonych osobistych wyborów i zanurzać się w świecie wyrafinowanych politycznych intryg.

  • Tworzysz historię, decydujesz o tym, kto przeżyje, a kto zostanie stracony.
  • Będziesz przesłuchiwać świadków, analizować dowody i poszlaki, czytać raporty i wydawać wyroki.
  • Poczujesz na własnej skórze opresyjną atmosferę czasów Rewolucji Francuskiej.
  • Weźmiesz udział w dziesiątkach wyjątkowych spraw sądowych.
  • Znajdziesz wpływowych przyjaciół, ale i zyskasz nowych wrogów wśród frakcji walczących o władzę w Paryżu.
  • Zanurzysz się w rozgrywce nietypowo łączącej gatunki – niepowtarzalna mechanika spraw sądowych, intrygi polityczne, osadzone w turowej grze strategicznej oraz moralna konfrontacja z własną rodziną.
  • Zachwycisz się wyjątkowym połączeniem, neoklasycznego stylu graficznego z czasów Rewolucji i nowoczesnej sztuki polygonalnalnej.
  • Wsłuchasz się w orkiestralne melodie przywodzące na myśl minione czasy znaczone krwią rewolucjonistów.
  • We. The Revolution to symboliczna opowieść luźno bazująca na wydarzeniach historycznych z czasów Wielkiej Rewolucji. Doświadcz życia w czasach rewolucyjnych przewrotów. (opis wydawcy)