Producent: Cryo Interactive
Wydawca: Réunion des Musées Nationaux
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 1 listopada 2001
Data premiery w Polsce: 8 października 2002
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga część interaktywnego i sfabularyzowanego przewodnika po największym muzeum świata – Wersalu – z francuskiego Cryo Interactive Entertainment. Zadebiutowała jako Versailles II: Le Testament na Windowsa we francuskiej wersji językowej, a 12 marca 2002 roku miała miejsce jej anglojęzyczna premiera. W tym samym roku gra pojawiła się na PlayStation 2.

Wersal, rok 1700. Aferą, która wstrząsnęła królestwem Francji i odbiła się szerokim echem w całej Europie, była sprawa sukcesji tronu hiszpańskiego. Kto zostanie następcą króla Karola II i obejmie w posiadanie jego bogate królestwo? W  czasie tym na dworze Ludwika XIV pojawia się Karol-Ludwik de Faverolles, którego wpływ na dworze porównać  można jedynie ze skromną zawartością jego sakiewki. Jednakże posiada coś bardzo cennego: wielka ambicję, ambicje dostania się do królewskich służb dyplomatycznych, aby móc wyjechać do Hiszpanii i połączyć się ze swoją miłością z czasów młodzieńczych – Elwirą. Wcielając się w jego postać musisz dostać się na dwór i zdobyć jego uznanie. Musisz mądrze wybierać sprzymierzeńców i baczyć, aby nie narobić sobie wrogów. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • trzy tryby gry: zwiedzanie Wersalu, dokumentacja oraz nowa gra
  • przygoda stworzona na kanwie prawdziwych wydarzeń
  • nowy interfejs graficzny z fotorealistycznym modelowaniem grafiki 3D
  • orkiestra złożona z 25 muzyków pod dyrekcją Skipa Sempe, która nagrała ponad godzinę muzyki specjalnie na potrzeby gry
  • prawdziwe postacie historyczne-członkowie dworu z królem Ludwikiem  XIV na czele