Producent: Matthias Kempke, Greg MacWilliam, Lassie Games
Wydawca: Lassie Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 10 lipca 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Darmowe wydanie serii What Makes You Tick z 2015 roku zawiera dwie gry, których autorem jest Matthias Kempke:

  • What Makes You Tick? – to wydany 5 maja 2007 (online, Windows, Macintosh) krótki, bezpłatny prequel drugiej części.
  • What Makes You Tick: A Stitch in Time – wydana 9 września 2010 (Windows, Macintosh, Linux) jako wynik współpracy Matthias Kempke i Grega MacWilliama. Początkowo była to produkcja płatna, w języku niemieckim i rosyjskim wydana również na płycie CD. W związku z zamknięciem w 2015 witryny Lassie Games pełna wersja cyfrowa gry została udostępniona do wolnego pobrania.

Obie gry to nieco późniejsze wersje mówione, wyposażone w angielskie głosy i takież same napisy. Angielskie napisy można zamienić na hiszpańskie w pierwszej części lub niemieckie w drugiej.

W pierwszej cześci serii (What Makes You Tick?) wcielamy się w postać Nathana Mallory’ego, studenta, którego jego macierzysty uniwersytet wysyła do Ravenhollow, by przekazał wiadomość doktorowi Coppeliusowi. Nie jest to proste, bo doktor zniknął jakiś czas temu. Szukając go, młodzieniec wikła się w sprawę porwania wnuczki owego naukowca.

W drugiej cześci (What Makes You Tick: A Stitch in Time) głównym bohaterem jest Nigel Trelawney. Mężczyzna przybywa do Ravenhollow, by przejąć nieruchomość odziedziczoną po ojcu. Jednak sytuacja komplikuje się, bo sprawa śmierci doktora Trelawneya nie jest wcale jasna, a na domu ciąży pewne zobowiązanie. Ścieżki Nigela i znanych z pierwszej części bohaterów przecinają się, a nad wszystkim wisi cień diabolicznego naukowca Vincenta Goodchilda.