Producent: Giant Sparrow
Wydawca: Annapurna Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 kwietnia 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: kontroler, klawiatura,

Opis gry:

Surrealistyczna, eksploracyjna przygodówka z kalifornijskiego studia Giant Sparrow. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej na Windowsa. Wkrótce potem pojawiła się wersja na PlayStation 4 oraz Xbox One. Od 4 lipca 2019 dostępna na Nintendo Switch, a od 16 sierpnia 2021 na iPada oraz iPhone.

What Remains of Edith Finch to kolekcja osobliwych historii rodziny żyjącej w amerykańskim stanie Waszyngton.

Wciel się w Edith i eksploruj rozległą posiadłość Finchów, odkrywając zapomniane zdarzenia z dziejów familii i poszukując odpowiedzi na pytanie, dlaczego Edith jest ostatnią z rodu. Każda odkryta przez Ciebie opowieść pozwoli Ci ujrzeć świat oczami jednego z krewnych w dniu ich śmierci, a czekające Cię doznania dotkną tak przeszłości, jak i dnia obecnego.

Zarówno rozgrywka, jak i atmosfera poszczególnych opowieści są równie zróżnicowane, jak sami członkowie rodziny Finchów. Kolejne epizody łączy ze sobą jedynie fakt, iż rozgrywane są one z perspektywy pierwszej osoby i że kończą się wraz ze śmiercią swych bohaterów.

Gra stara się ukazać swym odbiorcom uczucie zachwytu i pokory w obliczu otaczającego nas świata pełnego niewiadomych. (źródło: info wydawcy)