Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Deep Silver
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 28 października 2009
Data premiery w Polsce: 27 sierpnia 2010
Polska wersja: napisy
Platforma: iOS, Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The Whispered World to projekt Marco Hüllena i Jana Müller‑Michaelisa z niemieckiego studia Daedalic Entertainment. Gra premierowo wydana na Windowsa, w późniejszym czasie pojawiła się w wersjach na Linuksa i Macintosha, a 25 listopada 2015 także na Apple iOS. Dostępna na płycie i w dystrybucji cyfrowej.

W owej klasycznej grze przygodowej wcielamy się w postać młodego, nieszczęśliwego klauna, który wyrusza w drogę, aby sprawdzić, co oznaczają koszmary, nękające go od pewnego czasu. Chłopak jest życiowym smutasem i pesymistą i tak się dokładnie zachowuje. W wędrówce towarzyszy mu przesympatyczna gąsienica o imieniu Spot.

Sadwick nie jest najlepszym klaunem na świecie. Ba! Idzie mu wyjątkowo kiepsko, bo jest smutny i strasznie zakompleksiony. Jak tu bawić gości, kiedy samemu nie ma się powodów do śmiechu? Sytuacji nie poprawia koszmar, który nawiedza go pewnej nocy. Klaun szybko orientuje się, że sen był proroczy, a świat czeka zagłada! Razem z gąsienicą imieniem Spot muszą wyruszyć w niebezpieczną podróż.

W grze pokierujesz Sadwickiem, a pomocą będzie Ci służyć gąsienica imieniem Spot, która świetnie sprawdzi się w roli chociażby ruchomego schowka na przedmioty.

W trakcie przygody rozwiążesz wiele zagadek, a od Twoich działań zależeć będzie los tego jakże pięknego (ręcznie rysowanego!) świata. Atutem gry jest znakomity, choć specyficzny humor. Jako smutny klaun, Sadwick nie sypie dowcipami jak z rękawa, ale jego melancholijny stosunek do świata oraz wybryki gąsienicy często prowadzą do wielu przezabawnych sytuacji. (źródło: opis wydawcy)