Producent: Telltale Games
Wydawca: Telltale Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 11 października 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: Mac, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura, kontroler,

Opis gry:

Epizodyczna przygodówka z amerykańskiego studia Telltale Games, zainspirowana cyklem komiksów autorstwa Billa Willinghama, zatytułowanych Fables. Gra przygotowana na kilka platform: PC, MAC, X360, XONE, PS3, PSV, PS4 oraz na urządzenia przenośne.

Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej pierwszym epizodem (PC, MAC, X360), zatytułowanym Faith. Całość sezonu składa się z pięciu odcinków, z których ostatni opublikowano 8 lipca 2014 roku:

  • Episode 1 – Faith – premiera
  • Episode 2 – Smoke & Mirrors 
  • Episode 3 – A Crooked Mile
  • Episode 4 – In Sheep’s Clothing
  • Episode 5 – Cry Wolf

Akcja gry toczy się w Fabletown – fikcyjnej dzielnicy Nowego Jorku, w której schronili się bohaterowie różnych baśni po tym, jak zostali wygnani z własnej ojczyzny. Dzięki magii przywdziewają ludzką postać i prowadzą codzienną egzystencję, z rzadka tylko ujawniając swoją prawdziwą naturę. Pracują, mają swojego burmistrza i szeryfa. Tym drugim jest Bigby – alter ego gracza – człowieczy odpowiednik wilka z baśni o Czerwonym Kapturku. Jego zadaniem jest utrzymanie porządku w Fabletown, a pierwsza sprawa dotyczy morderstwa popełnionego na jednej z baśniowych postaci.

Cechy gry:

  • sterowanie za pomocą klawiatury, gamepada
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • stylizowana grafika 3D w czasie rzeczywistym
  • rozgrywka z naciskiem na eksplorację otoczenia, rozwiązywanie zagadek i prowadzenie dialogów, które mają wpływ na przebieg zdarzeń
  • elementy akcji