Producent: Trecision
Wydawca: Trecision
Wydawca w Polsce: Manta
Data premiery: 18 sierpnia 2001
Data premiery w Polsce: 18 grudnia 2001
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP), grafika 3D,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Zegarmistrz (The Watchmaker) powstał we włoskim studio Trecision, znanym jako twórca i współtwórca takich produkcji jak: In the Dead of Night, Ark of Time, Alien Virus czy Nightlong: Union City Conspiracy. Gra zadebiutowała latem 2001 we Włoszech, a anglojęzyczną premierę miała 7 czerwca 2002 w USA.

Darrel Boone, specjalista od zjawisk paranormalnych, wraz z prawniczką, Victorią Conroy, przybywają do tajemniczego austriackiego zamku. To właśnie tu, na jego terenie, został ukryty starożytny artefakt w formie wahadła, posiadający niesamowite właściwości. Artefakt ten ma być użyty w niecnych celach przez grupę religijnych fanatyków.

W grze wcielamy się naprzemiennie w ową dwójkę bohaterów, która musi odszukać wahadło, zneutralizować je, a tym samym zbawić świat. Na wykonanie tej misji mamy tylko 15 godzin. Tak więc będziemy przeszukiwać lokacje i zbierać przedmioty, które możemy dokładnie obejrzeć z każdej strony.

W Polsce oprócz wydania premierowego gra pojawiła się we wznowieniu Manty w serii W to mi graj oraz w czasopismach Komputer Świat GRY 2 / 2003 i Play 1 / 2006.