Producent: Revolution Software
Wydawca: Ubisoft
Wydawca w Polsce: Licomp Empik Multimedia
Data premiery: 15 listopada 2000
Data premiery w Polsce: 20 grudnia 2000
Polska wersja: pełna
Platforma: GameBoy, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

W 2000 roku amerykańska wytwórnia DreamWorks stworzyła animowany film Droga do El Dorado, opowiadający o przygodach Tulio i Miguela, szukających legendarnego Złotego Miasta. Niedługo po premierze filmu  firma Revolution Software wypuściła na rynek grę przygodową, znaną  pod angielskim tytułem jako Gold and Glory: The Road to El Dorado. Przygodówka została wydana na PlayStation, Game Boy Color i Windowsa na nośniku fizycznym.

Podobnie jak w filmie, tak i w grze, dwaj przyjaciel są przekonani, że weszli w posiadanie mapy, która ma ich zaprowadzić do wielkiego bogactwa. Mapę zdobyli tak samo jak w filmie, podstępem. Po ucieczce z hiszpańskiego statku, w której pomógł im koń o imieniu Altivo, Tulio i Miguel trafiają na wyspę, przypominającą wyglądem tę z mapy. Teraz bohaterowie będą musieli sporo się natrudzić, aby odnaleźć i złoto, i chwałę.

Gra obfituje w długie, śmieszne dialogi, które trzeba przeprowadzić z wieloma postaciami, aby fabuła się rozwijała. Trzeba też rozwiązać wiele nietrudnych zagadek, a czasem wykonać zadanie zręcznościowe.

Reedycja w czasopiśmie Komputer Świat GRY 4 / 2003.