Face noir premiera 12 września

9 września 2014 Urszula 42

CZY WIERZYSZ W PRZEZNACZENIE? 
PRZYGODÓWKI WRACAJĄ!

IQ Publishing stawia na dobre przygodówki!
Odświeżamy, odnawiamy i wracamy z największa serią gier przygodowych w Polsce – The Adventure Collection!
W nowej odsłonie tej słynnej serii znajdziecie premierowe, nigdy wcześniej nie wydane, wciągające po uszy przygodówki! Wszystkie w polskiej wersji językowej, w eleganckim pudełkowym wydaniu, z kolorową, drukowaną instrukcją, kolekcjonerskim plakatem i atrakcyjnymi dodatkami!
The New Adventure Collection to propozycja dla wszystkich fanów przygodówek, którzy preferują tradycyjne wydania gier w pudełkach, w polskiej wersji, na płycie CD/DVD, z drukowanymi instrukcją i atrakcyjnymi materiałami dodatkowymi.

Pierwszym tytułem, który zostanie wydany w serii The New Adventure Collection będzie Face Noir, gra zrealizowana w klasycznym stylu point&click, przygotowana przez włoskie studio Mad Orange.
Face Noir, wzorowana na twórczości Raymonda Chandlera, mistrza kryminałów, przenosi nas w lata 30’ XX wieku, do Stanów Zjednoczonych z okresu Wielkiego Kryzysu. Targany korupcją, bezrobociem i przestępczością Nowy Jork będzie miejscem tajemniczego śledztwa prowadzonego przez Jacka del Nero, w przeszłości policjanta a teraz prywatnego detektywa. Aby nie ujawniać zanadto szczegółów historii zdradzimy tylko, że intryga zaczyna się od śmierci Jacka…
Cała rozgrywka została osadzona we wszechogarniającym klimacie noir oddającym ducha mrocznych czasów, w których toczy się historia. A w tle pobrzmiewa nastrojowy jazz z początku XX wieku…

Gra Face Noir zostanie wydana 12 września br. Cena została ustalona na bardzo atrakcyjnym poziomie 49,90 PLN. Pudełkowa wersja gry zawierać będzie kolorową, drukowaną instrukcję oraz kolekcjonerski plakat. Na płycie z polską wersją językową gry znajdzie się klimatyczny soundtrack, 10 niezapomnianych utworów jazzowych z gry!

OPIS GRY:
Czarny czwartek, jak nazwała dzień 24 października 1929 roku prasa… Dzień, w którym rozpoczęły się najmroczniejsze lata w historii Ameryki – lata Wielkiego Kryzysu. W ciągu kilku miesięcy zniknęły wszystkie wspaniałe wartości, którym hołdowali Amerykanie. Amerykański sen stał się przeszłością, a zaufanie do Boga zaczęło się załamywać. Wystarczyło kilka lat, aby ludzie pokazali swoją prawdziwą twarz: fałszywą, żałosną, a przede wszystkim podatną na korupcję. Kto przypuszczał, że korupcja zajdzie tak daleko? Że pewnego dnia ktoś spróbuje przekupić Boga?
A teraz jestem tutaj – z wycelowaną we mnie lufą pistoletu, trupem na sumieniu i z dziewczynką, którą muszę chronić. Jak mogło do tego dojść? Jakim cudem to wszystko mogłoby być wynikiem serii zbiegów okoliczności?

CECHY GRY:
• Wciągająca, tajemnicza fabuła inspirowana twórczością mistrza kryminałów, Raymonda Chandlera!
• Wszechogarniająca klimat noir – zanurz się w mrocznym Nowym Jorku z lat 30’ XX wieku ogarniętym przestępczością, korupcją i… jazzem!
• Innowacyjny tryb łączenia faktów – zbieraj informacje, weryfikuj, łącz i poszukuj prawdy…
• Przepiękna oprawa graficzna – ręcznie rysowane przerywniki filmowe, trójwymiarowe modele ekwipunku, dynamiczne otoczenie.
• Niepowtarzalna ścieżka dźwiękowa – nastrojowy jazz z lat 30’XX wieku!
• Polska wersja językowa.

 

(Informacja prasowa)

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...