Gomo ? niezależna przygodówka ze Słowacji

10 grudnia 2013 Zagadka 8

6 grudnia firma Daedalic Entertainment (A New BeginningThe Night of the Rabbit czy seria Deponia) udostępniła w dystrybucji cyfrowej słowacką przygodówkę od studia Fishcow pt. Gomo.

Tytułowy Gomo rusza na ratunek swojemu oddanemu psu, Dingo, uprowadzonemu przez obcych. W zamian za uwolnienie czteronogiego kompana kosmici żądają dostarczenia rzadkiego kryształu, spoczywającego głęboko w niebezpiecznej kopalni. Kolejne zagadki przybliżą Gomo do zdobycia niepowtarzalnego kryształu i odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Produkcja jest grą przygodową typu wskaż i kliknij, w której na graczy czeka zestaw łamigłówek do rozwiązania. Przygotowane przez twórców lokacje badamy za pomocą wskazań myszy, zbierając przydatne przedmioty i znajdując dla nich odpowiednie zastosowanie. Dla wytrwałych przewidziano również wiele tajemnic do odkrycia.

Tytuł charakteryzuje się ręcznie rysowaną oprawą, surrealistycznym światem i mieszkańcami, którzy komunikują się na swój osobliwy, niewerbalny sposób.

Sprzedaż polskiej wersji dostępna m. in. w serwisach GOG.com i Steam. Gra dostępna jest na platformach Windows, Mac i Linux.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8JCX5zchEr8[/youtube]

Opinie o grze można wyrazić na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.