Gomo ? niezależna przygodówka ze Słowacji

10 grudnia 2013 Zagadka 34

6 grudnia firma Daedalic Entertainment (A New BeginningThe Night of the Rabbit czy seria Deponia) udostępniła w dystrybucji cyfrowej słowacką przygodówkę od studia Fishcow pt. Gomo.

Tytułowy Gomo rusza na ratunek swojemu oddanemu psu, Dingo, uprowadzonemu przez obcych. W zamian za uwolnienie czteronogiego kompana kosmici żądają dostarczenia rzadkiego kryształu, spoczywającego głęboko w niebezpiecznej kopalni. Kolejne zagadki przybliżą Gomo do zdobycia niepowtarzalnego kryształu i odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Produkcja jest grą przygodową typu wskaż i kliknij, w której na graczy czeka zestaw łamigłówek do rozwiązania. Przygotowane przez twórców lokacje badamy za pomocą wskazań myszy, zbierając przydatne przedmioty i znajdując dla nich odpowiednie zastosowanie. Dla wytrwałych przewidziano również wiele tajemnic do odkrycia.

Tytuł charakteryzuje się ręcznie rysowaną oprawą, surrealistycznym światem i mieszkańcami, którzy komunikują się na swój osobliwy, niewerbalny sposób.

Sprzedaż polskiej wersji dostępna m. in. w serwisach GOG.com i Steam. Gra dostępna jest na platformach Windows, Mac i Linux.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8JCX5zchEr8[/youtube]

Opinie o grze można wyrazić na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...