Gomo ? niezależna przygodówka ze Słowacji

10 grudnia 2013 Zagadka 17

6 grudnia firma Daedalic Entertainment (A New BeginningThe Night of the Rabbit czy seria Deponia) udostępniła w dystrybucji cyfrowej słowacką przygodówkę od studia Fishcow pt. Gomo.

Tytułowy Gomo rusza na ratunek swojemu oddanemu psu, Dingo, uprowadzonemu przez obcych. W zamian za uwolnienie czteronogiego kompana kosmici żądają dostarczenia rzadkiego kryształu, spoczywającego głęboko w niebezpiecznej kopalni. Kolejne zagadki przybliżą Gomo do zdobycia niepowtarzalnego kryształu i odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Produkcja jest grą przygodową typu wskaż i kliknij, w której na graczy czeka zestaw łamigłówek do rozwiązania. Przygotowane przez twórców lokacje badamy za pomocą wskazań myszy, zbierając przydatne przedmioty i znajdując dla nich odpowiednie zastosowanie. Dla wytrwałych przewidziano również wiele tajemnic do odkrycia.

Tytuł charakteryzuje się ręcznie rysowaną oprawą, surrealistycznym światem i mieszkańcami, którzy komunikują się na swój osobliwy, niewerbalny sposób.

Sprzedaż polskiej wersji dostępna m. in. w serwisach GOG.com i Steam. Gra dostępna jest na platformach Windows, Mac i Linux.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8JCX5zchEr8[/youtube]

Opinie o grze można wyrazić na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...