Gry na długie jesienne wieczory

14 października 2020 monttsserat 60

Złota polska jasień ustąpiła miejsca tej deszczowej. By wpisać się w ten klimat przygotowaliśmy kilka propozycji gier, których fabuła rozgrywa się w około-jesiennej aurze.

Epicka opowieść o korupcji w świecie zmarłych utrzymana w duchu mitologii azteckiej oraz filmów noir.

 

 

Zabawna przygodówka z elementami horroru oraz mrocznej mitologii Cthulhu pióra H.P. Lovecrafta oraz filmowych dreszczowców Alfreda Hitchcocka.

 

Uliczna artystka Samanta podszywa się pod nową asystentkę znanego neurobiologa dr Davide’a Stylesa. W tym samym czasie na Uniwersytecie Oxfordzkim zaczynają dziać się tajemnicze para-magiczne zjawiska, których naturę bohaterowie starają się rozwikłać.

 

Amerykański prawnik George Stobbart będąc na urlopie w Paryżu jest świadkiem zamachu bombowego w miejscowej kawiarni. Łącząc siły z młodą fotoreporterką Nicolle Collard stara się odkryć tajemnicę tego wydarzenia. Historia prowadzi ich do tajemniczego średniowiecznego manuskryptu, tytułowego złamanego miecza i legendarnego skarbu templariuszy.

 

The Vanishing of Ethan Carter

Obdarzony paranormalnymi zdolnościami detektyw Paul Prosper, usiłuje odnaleźć tytułowego Ethana Cartera, który przed swoim zniknięciem napisał do detektywa list.

 

Po pięciu latach pomieszkiwania w Seattle dziewczyna imieniem Max wraca do rodzinnej zatoki o nazwie Arcadia Bay, by podjąć tam studia fotograficzne. Nie potrafi jednak odnaleźć się w nowym społeczeństwie. Pewnego dnia będąc świadkiem morderstwa odkrywa w sobie zdolności cofania się w czasie.

 

Nastka, pracowita i dobra na co dzień, musi znosić złe traktowanie przez swą niegodziwą macochę i przybraną siostrę. Pewnego dnia postanawia zmienić swe życie i wyrusza w świat. Na swej drodze spotka złego i zepsutego Iwana, który zostaje przemieniony w niedźwiedzia. Klątwę tę można zdjąć tylko poprzez miłość, naukę i dobroć.

 

Melancholijna opowieść o smutnym klownie Sadwicku oraz jego gąsienicowatym przyjacielu Spocie. Chłopiec odkrywa przepowiednię, która mówi o tym, że przyczyni się on do zniszczenia świata.

 

Zwariowana komiczna historia rozgrywająca się w noc halloween. Detektyw Tony Tough wyrusza na ratunek swojemu porwanemu psu. A wszystkie ślady prowadzą do miejscowego miasteczka halloween, które na całą noc uwięziło swoich gości.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.