Grzechy przemysłu gier video, czyli co ma marksizm do Mario

27 lutego 2015 Urszula 20

nowe.baner.650

Jeden z użytkowników MobyGames poinformował na forum o ukończeniu pracy nad swą analizą rynku gier video ostatnich 10 lat.
„The Sins of the Industry”

Opracowanie dostępne jest za darmo online, elektroniczna książka w języku angielskim ma ponad 550 stron!
:arrow: https://www.dropbox.com/sh/6s8mipgwryv9j45/fMXkpsm1PY

Analiza omawia problem ograniczania się do najbardziej dochodowych tematów (wydawcy widzą w tym redukcję ryzyka inwestycyjnego) zubażający różnorodność gier i powodujący stagnację, agresywne i kosztowne kampanie reklamowe, sprzedawanie gier przed premierą, utratę niezależności i obniżenie wiarygodności prasy gier video (podpłaceni recenzenci, portale utrzymujące się z reklam), formy sprzedaży/dystrybucji ograniczające swobody klienta (DRM), czy wręcz żerowanie na kolekcjonerstwie i przywiązaniu do gry (mikropłatności za bonusy w grze).

Przypomnę, że ostatnio mieliśmy na forum poważną dyskusję na temat badania kwestii przemocy w grach. Autor poświęcił temu zagadnieniu cały rozdział (przypominam: za darmo).

Niniejsze forum ma znaczny odsetek kobiet – zapewne zainteresuje je spojrzenie autora na dominację męskich tematów i bohaterów w grach.

Choć raczyłem poinformować o pojawieniu się tego raportu, nie oznacza to, że w pełni zgadzam się z tezami autora. Jednakże z drugiej strony trudno także nie zgodzić się z jego obserwacjami problemów na rynku gier, jakie nasiliły się w ostatnich latach i na które coraz częściej narzekają przytomni konsumenci-gracze – tym bardziej, że owe spostrzeżenia poparte są przykładami.

Nowinki dostarczył Rola, temat na Forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.