Grzechy przemysłu gier video, czyli co ma marksizm do Mario

27 lutego 2015 Urszula 14

nowe.baner.650

Jeden z użytkowników MobyGames poinformował na forum o ukończeniu pracy nad swą analizą rynku gier video ostatnich 10 lat.
„The Sins of the Industry”

Opracowanie dostępne jest za darmo online, elektroniczna książka w języku angielskim ma ponad 550 stron!
:arrow: https://www.dropbox.com/sh/6s8mipgwryv9j45/fMXkpsm1PY

Analiza omawia problem ograniczania się do najbardziej dochodowych tematów (wydawcy widzą w tym redukcję ryzyka inwestycyjnego) zubażający różnorodność gier i powodujący stagnację, agresywne i kosztowne kampanie reklamowe, sprzedawanie gier przed premierą, utratę niezależności i obniżenie wiarygodności prasy gier video (podpłaceni recenzenci, portale utrzymujące się z reklam), formy sprzedaży/dystrybucji ograniczające swobody klienta (DRM), czy wręcz żerowanie na kolekcjonerstwie i przywiązaniu do gry (mikropłatności za bonusy w grze).

Przypomnę, że ostatnio mieliśmy na forum poważną dyskusję na temat badania kwestii przemocy w grach. Autor poświęcił temu zagadnieniu cały rozdział (przypominam: za darmo).

Niniejsze forum ma znaczny odsetek kobiet – zapewne zainteresuje je spojrzenie autora na dominację męskich tematów i bohaterów w grach.

Choć raczyłem poinformować o pojawieniu się tego raportu, nie oznacza to, że w pełni zgadzam się z tezami autora. Jednakże z drugiej strony trudno także nie zgodzić się z jego obserwacjami problemów na rynku gier, jakie nasiliły się w ostatnich latach i na które coraz częściej narzekają przytomni konsumenci-gracze – tym bardziej, że owe spostrzeżenia poparte są przykładami.

Nowinki dostarczył Rola, temat na Forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...