Grzechy przemysłu gier video, czyli co ma marksizm do Mario

27 lutego 2015 Urszula 7

nowe.baner.650

Jeden z użytkowników MobyGames poinformował na forum o ukończeniu pracy nad swą analizą rynku gier video ostatnich 10 lat.
„The Sins of the Industry”

Opracowanie dostępne jest za darmo online, elektroniczna książka w języku angielskim ma ponad 550 stron!
:arrow: https://www.dropbox.com/sh/6s8mipgwryv9j45/fMXkpsm1PY

Analiza omawia problem ograniczania się do najbardziej dochodowych tematów (wydawcy widzą w tym redukcję ryzyka inwestycyjnego) zubażający różnorodność gier i powodujący stagnację, agresywne i kosztowne kampanie reklamowe, sprzedawanie gier przed premierą, utratę niezależności i obniżenie wiarygodności prasy gier video (podpłaceni recenzenci, portale utrzymujące się z reklam), formy sprzedaży/dystrybucji ograniczające swobody klienta (DRM), czy wręcz żerowanie na kolekcjonerstwie i przywiązaniu do gry (mikropłatności za bonusy w grze).

Przypomnę, że ostatnio mieliśmy na forum poważną dyskusję na temat badania kwestii przemocy w grach. Autor poświęcił temu zagadnieniu cały rozdział (przypominam: za darmo).

Niniejsze forum ma znaczny odsetek kobiet – zapewne zainteresuje je spojrzenie autora na dominację męskich tematów i bohaterów w grach.

Choć raczyłem poinformować o pojawieniu się tego raportu, nie oznacza to, że w pełni zgadzam się z tezami autora. Jednakże z drugiej strony trudno także nie zgodzić się z jego obserwacjami problemów na rynku gier, jakie nasiliły się w ostatnich latach i na które coraz częściej narzekają przytomni konsumenci-gracze – tym bardziej, że owe spostrzeżenia poparte są przykładami.

Nowinki dostarczył Rola, temat na Forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.