Hercule Poirot: The First Cases – nowa gra bazująca na nowelach Agathy Christie

20 lipca 2021 Przemo 301

Studio Microids kontynuuje swoją politykę przygodówkową i zostało wydawcą gry sygnowanej nazwiskiem popularnej pisarki Agathy Christie. 28 września na Steam, konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch trafi Hercule Poirot: The First Cases opowiadające o jednej z pierwszy spraw detektywna zanim ten stał się ikoną popkultury. Produkcja będzie możliwa do uruchomienia także na konsolach najnowszej generacji dzięki wstecznej kompatybilności.

Gracze poznają nowe perypetie Herkulesa Poirota, jako młodego policjanta i detektywa w przedwojennej Belgii. Zespół programistów z Blazing Griffin (Murder Mystery Machine, The Ship: Remasted, Murderous Pursuits…) stworzył intrygującą oryginalną przygodę, która opiera się na znanym świecie i kultowej postaci stworzonej przez bestsellerową pisarkę kryminalną Agathę Christie.

Na początku swojej kariery zawodowej, młody Herkules Poirot zostaje zaproszony przez wpływową rodzinę Van den Bosch na przyjęcie z okazji ogłoszenia zaręczyn ich córki. Całą uroczystość komplikuje burza śnieżna, która odcina wszystkich gości znajdujących się wewnątrz posiadłości od świata zewnętrznego. Niedługo po tym dochodzi do zabójstwa. Poirot, który znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, natychmiast rozpoczyna śledztwo.

Kilka przykładowych screenów z gry można obejrzeć na stronie wydawcy.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.