Inherit the Earth 2 na Kickstarterze

23 stycznia 2013 Marek 82
Inherit the Earth 2

Studio Wyrmkeep Entertainment rozpoczęło kampanię na Kickstarterze, której celem jest zebranie funduszy na stworzenie kontynuacji gry Inherit the Earth. Projekt znajduje się w tej chwili w fazie pre-produkcji. Jeśli uda się zebrać 135 tysięcy dolarów, projekt przejdzie do fazy produkcji. Pracować nad nim będzie większa część członków ekipy, która tworzyła pierwszą część Inherit the Earth.

Inherit the Earth to klasyczna gra przygodowa point’n’click z 1994 roku. Jej akcja toczy się w świecie przyszłości, w którym ludzie dawno już wymarli a ich miejsce zajmują humanoidalne zwierzęta żyjące w realiach przypominających średniowiecze.

Ogłoszenie prac nad grą nie jest zaskoczeniem. Już kilka lat temu członkowie Wyrmkeep ogłaszali, że chcą stworzyć kontynuację swojej klasycznej przygodówki ze zwierzętami w roli głównej. Bezpośrednią kontynuacją fabuły pierwszej części jest internetowy komiks Inherit the Earth: klik. Jeśli uda się zebrać fundusze, to nowa gra będzie oparta o fabułę pierwszej części oraz komiksu.

Premierę gry zaplanowano na listopad 2013 roku. Ma być dostępna w wersji na Windows, Mac, Linuks oraz iOS.  Jeśli uda się zebrać więcej niż 135 tysięcy dolarów, to twórcy obiecują lepszy dubbing, dodatkowe animacje oraz wersje językowe oraz możliwość stworzenia trzeciej części gry. Wesprzeć projekt można na jego stronie na Kickstarterze: klik. Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 25 dni.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...