Kholat – gra inspirowana historią

19 lutego 2014 adventurka 36

kholat.news

W polskim studio IMGN.PRO powstaje Kholat – gra zainspirowana zdarzeniami, które miały miejsce w 1959 roku na Uralu. Wówczas to grupa dziewięciu studentów pod wodzą doświadczonego przewodnika wyruszyła w góry, by zdobyć szczyt Otorten. Wkrótce potem kontakt z nimi się urwał. Ratownicy odnaleźli ich obozowisko w miejscu nazwanym później Przełęczą Diatłowa, a w pobliżu odkryli zamarznięte ciała członków wyprawy. Co skłoniło tych ludzi do panicznej ucieczki z namiotu? Nago przy dziewiętnastostopniowym mrozie? To odkryje bohater gry – rosyjski śledczy specjalnej agencji zajmującej się wyjaśnianiem takich zdarzeń.

Kholat będzie survival hororrem, ale jak zapewniają jego twórcy, nie będą nas straszyć potwory, a zbliżającej się premiery powinni oczekiwać raczej miłośnicy Dear Esther niż Amnesii. W grze zostanie wykorzystany Fear Manager – autorki program współpracującego z IMGN.PRO studia Woohoo. System ów będzie miał za zadanie obserwować poczynania gracza i w zależności od nich wybierać metody budowania napięcia.

Gra została 6 lutego br. wybrana do dystrybucji i wkrótce zadebiutuje na Steamie. Zostanie przygotowana na komputery PC oraz Mac w kilku wersjach językowych, także po polsku.

[youtube]RqsnYhxozNQ[/youtube]

FACEBOOK  / STRONA GRY  /   TEMAT NA FORUM

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.