Life is Strange: True Colors nową odsłoną serii

Life is Strange: True Colors

Square Enix, wydawca serii Life is Strange, zapowiedział kolejną odsłonę cyklu. Gra nosi tytuł Life is Strange: True Colors i powstaje w amerykańskim studiu Deck Nine Games.

Bohaterką gry jest Alex Chen – dziewczyna, która dorastała w rodzinie zastępczej i po latach wraca do rodzinnego miasteczka Haven Springs, gdzie ma nadzieję spotkać się z dawno niewidzianym bratem. Jednak wkrótce potem jej brat ginie, rzekomo w wypadku, a Alex postanawia zbadać kulis jego śmierci. W śledztwie Alex wykorzystuje swoją psychiczną moc empatii, która pozwala jej odczytywać nastroje rozmówców, widoczne dla niej w postaci kolorowej aury. Niekiedy odczucia innych są zbyt silne i mogą stanowić zagrożenie dla jej zdrowia psychicznego.

Podobnie jak poprzednie produkcje, Life is Strange: True Colors jest zrealizowana jako trójwymiarowa prezentacja z perspektywy trzeciej osoby z akcją toczącą się pośród malowniczych krajobrazów niewielkiego miasteczka. Rozgrywka to głównie badanie otoczenia, prowadzenie rozmów i dokonywanie wyborów wpływających na rozwój fabuły oraz wykorzystywanie nadnaturalnych zdolności bohaterki. Nowym urozmaiceniem będzie możliwość przebierania naszego alter ego – do wyboru 24 stroje w garderobie bohaterki :strach:

Life Is Strange: True Colours nie będzie dzielona na epizody – zostanie wydana naraz jako kompletna, samodzielna gra. Ma się pojawić się na Steamie (Windows) 10 września 2021, równolegle z premierą na konsole (PS4/5, Xbox One, Xbox Series X | S) i Google Stadia.