Lydia – mroczny świat oczami dziecka

11 listopada 2016 ZenekZombie 27

Lydia to gra przygodowa, który główny ciężar został położony na śledzenie rozwiązań fabularych. Jej mroczny świat przyjdzie nam zwiedzić w bucikach małej dziewczynki Lydii. Ucieka ona w świat wyobraźni przed problemami codzienności. Twórcy postawili sobie ambitne zadanie ukazania problemu narkotykowego ludzi oczami dziecka (narracja przypominać ma To the Moon).

Warstwa audiowizualna gry prezentuje się w odcieniach szarości, z nielicznymi kolorowymi elementami, w tle przygrywa klimatyczny ambient.

Lydia zmierza w stronę premiery, która przewidziana jest na wiosnę 2017. Gra jest pierwszym komercyjnym dziełem trzyosobowego studia Platonic Partnership z Finlandii.

Czytaj dalej…

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...