Mary Elizabeth McGlynn zaśpiewa w Kholat!

16 kwietnia 2015 Urszula 20

image001Z nieskrywaną przyjemnością pragniemy poinformować o nawiązaniu współpracy z Mary Elizabeth McGlynn, która użyczy swojego głosu na potrzeby ścieżki dźwiękowej Kholat!

Znana amerykańska wokalistka zaśpiewała w jednym spośród kilkunastu utworów, które będzie można usłyszeć w grze. Efekty niedawnej sesji nagraniowej, wraz z resztą oprawy audio, za którą odpowiada Arkadiusz Reikowski są aktualnie implementowane do silnika gry.

Fragment nagrania:

Łukasz Kubiak, IMGN.PRO – „Mary Elizabeth McGlynn od razu przyszła nam na myśl, gdy zaczęliśmy poszukiwania głosu pasującego do klimatu ścieżki dźwiękowej Kholat. Artystka zgodziła się nawiązać z nami współpracę, której rezultaty już na samym początku nagrań zabrzmiały tak jak to sobie wymarzyliśmy.

Satysfakcja płynąca z tej kooperacji ma dla mnie również osobisty wymiar – to niesamowite uczucie słyszeć głos McGlynn w swojej własnej grze, będąc jednocześnie oddanym fanem serii Silent Hill.”

Mary Elizabeth McGlynn to amerykańska aktorka, reżyserka i piosenkarka znana z udzielania swojego głosu na potrzeby licznych anime oraz gier komputerowych. Szczególną rozpoznawalność zawdzięcza swojej pracy przy ścieżkach dźwiękowych gier z serii Silent Hill. Można ją usłyszeć w każdej z części wspomnianego cyklu, jak również jego filmowej adaptacji. Do innych wartych odnotowania tytułów z udziałem McGlynn zaliczyć można między innymi: Batman: Arkham City, Devil May Cry 4, Final Fantasy XIII czy Tekken 6.

Kholat to gra eksploracyjna z mocnymi elementami horroru. Bazuje ona na prawdziwej historii dziewiątki rosyjskich studentów, którzy zginęli w niewyjaśnionych po dziś dzień okolicznościach w północnej części Uralu, na zboczu góry Kholat Syakhl. Zdarzenie to znane jest jako Incydent na Przełęczy Diatłowa. Za narrację w grze odpowiada słynny brytyjski aktor Sean Bean.

Gra ukaże się 10 czerwca 2015 w wersji na komputery PC i Mac.

(informacja prasowa)

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.