Milo and the Magpies – opowieść o kocie próbującym wrócić do domu

20 września 2020 Przemo 76

Macie już dosyć złożonych i wymagających wątków fabularnych? Ciągłego ratowania świata i rozstrzygania wieloletnich waśni? Brania udziału w międzynarodowych spiskach, międzygwiezdnych intrygach czy odkrywania zjawisk paranormalnych z piekła rodem? Ze zgoła inną propozycją wychodzi do was Johan Scherft, który zachęca do zagłębienia się w nieco bardziej przyziemne problemy – na przykład zwykłego kota próbującego dostać się do swojego domu.

Milo and the Magpies to niewielka, ręcznie rysowana gra przygodowa typu point and click z elementami hidden object. Przejmując kontrolę nad kotem Milo, gracz będzie musiał przebyć kilka różnorodnych ogrodów, aby dostać się do swojego miejsca zamieszkania. Problem w tym, że dotarcie do celu bez przerwy utrudniają mu złośliwe sroki.

Gra powinna zostać udostępniona na Steamie jeszcze w tym roku. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Victor Butzelaar – autor muzyki do kilku innych, mało znanych gier przygodowych jak Kairo, The White Door, Samsara Room czy seria Rusty Lake.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...