Momoranda trafi na konsolę Nintendo Switch

22 września 2020 Przemo 107

W styczniu 2017 roku odbyła się premiera klasycznej przygodówki Memoranda. Posiadacze konsoli Nintendo Switch będą mogli sięgnąć po tytuł jeszcze w tym roku.

W recenzji na naszym forum She-sherlock wypowiedziała się o niej w następujący sposób:

Memoranda to gra inna. Zanurzona w onirycznym świecie pełnym fantazji. Sprawia wrażenie kojącej, jednak z pewnością ze względu na wysoki poziom zagadek nie ukoi naszego mózgu. W tytuł pogramy nawet 10 godzin, co jest obecnie liczbą zadowalającą, i o ile w połowie nie uśniemy, to będziemy się dobrze bawić. Aby w pełni cieszyć się z rozgrywki, polecam do gry podejść wyspanym.

Memoranda to utrzymana w konwencji realizmu magicznego opowieść o młodej kobiecie, która zapomniała swojego imienia. Bohaterka musi odkryć prawdę: czy ona rzeczywiście traci pamięć, czy może jej stan jest wynikiem jakiś innych okoliczności. Prowadzi swoje śledztwo w małym miasteczku zaludnionym dziwnymi postaciami, które łączy wspólna cecha – każde z nich coś straciło: małżonka, stopę, zdrowie psychiczne… Fabuła gry jest inspirowana prozą Harukiego Murakamiego.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...