Nadchodzi Joshua – chłopiec, który chce być wolny

11 września 2015 Adam_OK 26

I'm Joshua Studio Dysotek postanowiło stworzyć grę o tematyce praktycznie nieobecnej w przygodówkach. Chodzi o niewolnictwo w USA w XIX wieku. Głównym bohaterem jest niejaki Joshua – 11-letni chłopiec urodzony na pokładzie statku portugalskich handlarzy niewolników. Trafił on do posiadłości Gallaway położonej na południowy zachód od Nowego Orleanu. Jak każdy chłopiec, ma on wiele marzeń, w tym to największe – o wolności. Czy mu się uda je zrealizować? Wszystko zależy od gracza i jego decyzji, w tym w takich sprawach, jak komu zaufać. Historia, podzielona na trzy rozdziały, ma oferować wiele zwrotów akcji. Ma być ona podana w oprawie rerto (czyli w pikselowej grafice 2D). Ta klasyczna przygodówka point and click będzie dostępna na PC w angielskiej wersji językowej, choć mają być również dostępne napisy w innych językach. Po więcej informacji odsyłam tutaj. Na zachętę również krótki teaser:

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...