Nie żyje Benoit Sokal. Autor Syberii zmarł w wieku 66 lat

30 maja 2021 • Przemo
Benoit Sokal

Z dużym żalem musimy poinformować o śmierci Benoita Sokala, utalentowanego rysownika i producenta, który branży komputerowej znany był z tworzenia klasycznych przygodówek.

Francuz zmarł 28 maja, od lat zmagał się z ciężką chorobą. Swoją karierę rozpoczął w roku 1978, kiedy to dla magazynu À Suivre stworzył serię komiksów o detektywie Canardo. Gigantyczną popularność przyniosły mu jednak dwie pierwsze części Syberii (rok 2002 i 2004) opowiadające o przygodach amerykanki Kate Walker przemierzającej odległe i dzikie wschodnie krainy.  Sokal w ostatnich latach pracował nad trzecią częścią gry (2017) oraz niewydanej jeszcze kontynuacji Syberia: The World Before. W swoim dorobku ma także Amerzone: Testament Odkrywcy (1999) oraz wydane pod szyldem własnego studia White Birds Productions takie klasyczne point and clicki jak: Paradise (2006), Sinking Island (2007) czy Nikopol: Carnival of Immortal (2008).

Artysta znany był z kreowania fantastycznych, szczegółowych i przekonująych światów. Przez dużą część swojej kariery związany był ze studiem Microids. Zmarł w wieku 66 lat.