Nor’easter

2 czerwca 2019 ZenekZombie 114

Noreaster (1)Nor’easter to klasyczna przygodówka typu point-and-click, zainspirowana folklorem amerykańskich drwali, od krakowskiego Redi Games. Wciel się w dzielnego jackalope’a, zaprzyjaźnij się z magicznymi stworami, pomóż zagubionemu drwalowi odnaleźć jego dzieci i uratuj las przed wieczną zimą!

Nor’easter to epizodyczna przygodówka rozgrywająca się w tajemniczych leśnych ostępach północy Ameryki. Gra jest zakorzeniona w folklorze i mitologii amerykańskich drwali, którzy umilali sobie czas w obozowiskach, opowiadając historie pełne tajemniczych, dziwacznych stworzeń znanych jako fearsome critters.

Obrazek
Nor’easter wcielasz się w Jack’a, reprezentanta najsłynniejszego gatunku crittersów: jackalope’a. Z wyglądu jest to zając z rogami antylopy, a ten konkretny jest wyjątkowo dzielny – dlatego też wyrusza pomóc drwalowi Jacob’owi odnaleźć jego zaginione dzieci. Podczas swojej wyprawy bohaterowie spotkają mnóstwo dziwacznych stworów (latające pstrągi, łosie z ogonami wiewiórek, jelenie żyjące w koronach drzew) oraz tajemniczych Starców Lasu. Co więcej, ci ostatni poproszą Jacka u przywrócenie balansu porom roku – i uratowanie krainy przed wieczną zimą.

Kto – lub co – stoi za zbliżającą się mroźną zagładą? Czy może to być inny fearsome critter, groźny wendigo, kryjący się w ciemnościach? Bestia zdaje się śledzić każdy krok naszych bohaterów. Aczkolwiek jest też szansa, że sam Jacob skrywa w sobie mroczną tajemnicę…

Cóż, las jest pełen cudów – i sekretów.

Obrazek

  • Poznaj magiczne i groteskowe stwory z folkloru drwali
  • Steruj dwoma postaciami naraz, by rozwiązać skomplikowane zagadki
  • Doświadcz intrygującej historii o nieskończonej i chaotycznej naturze przyrody
  • Zanurz się w baśniowym świecie

opis wydawcy

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...