Nor’easter

2 czerwca 2019 ZenekZombie 103

Noreaster (1)Nor’easter to klasyczna przygodówka typu point-and-click, zainspirowana folklorem amerykańskich drwali, od krakowskiego Redi Games. Wciel się w dzielnego jackalope’a, zaprzyjaźnij się z magicznymi stworami, pomóż zagubionemu drwalowi odnaleźć jego dzieci i uratuj las przed wieczną zimą!

Nor’easter to epizodyczna przygodówka rozgrywająca się w tajemniczych leśnych ostępach północy Ameryki. Gra jest zakorzeniona w folklorze i mitologii amerykańskich drwali, którzy umilali sobie czas w obozowiskach, opowiadając historie pełne tajemniczych, dziwacznych stworzeń znanych jako fearsome critters.

Obrazek
Nor’easter wcielasz się w Jack’a, reprezentanta najsłynniejszego gatunku crittersów: jackalope’a. Z wyglądu jest to zając z rogami antylopy, a ten konkretny jest wyjątkowo dzielny – dlatego też wyrusza pomóc drwalowi Jacob’owi odnaleźć jego zaginione dzieci. Podczas swojej wyprawy bohaterowie spotkają mnóstwo dziwacznych stworów (latające pstrągi, łosie z ogonami wiewiórek, jelenie żyjące w koronach drzew) oraz tajemniczych Starców Lasu. Co więcej, ci ostatni poproszą Jacka u przywrócenie balansu porom roku – i uratowanie krainy przed wieczną zimą.

Kto – lub co – stoi za zbliżającą się mroźną zagładą? Czy może to być inny fearsome critter, groźny wendigo, kryjący się w ciemnościach? Bestia zdaje się śledzić każdy krok naszych bohaterów. Aczkolwiek jest też szansa, że sam Jacob skrywa w sobie mroczną tajemnicę…

Cóż, las jest pełen cudów – i sekretów.

Obrazek

  • Poznaj magiczne i groteskowe stwory z folkloru drwali
  • Steruj dwoma postaciami naraz, by rozwiązać skomplikowane zagadki
  • Doświadcz intrygującej historii o nieskończonej i chaotycznej naturze przyrody
  • Zanurz się w baśniowym świecie

opis wydawcy

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...