NoseBound – przygodówka z Buenos Aires

3 września 2013 adventurka 43

Brazylijski deweloper Quarantine Studio, znany z niewielkich gierek Save the Pie! i Beto’s Nightmare, w czerwcu 2013 zapowiedział swoją pierwszą większą produkcję, a w sierpniu pokazał trailer NoseBound.

[youtube]http://youtu.be/58WwwAXyde8[/youtube]

Inspiracją dla stworzenia NoseBound stały się literatura i kino. Twórcy gry wskazują na Raymonda Chandlera oraz Jamesa M. Caina, których Wielki sen i Podwójne ubezpieczenie stanowią podstawę scenariuszy znanych obrazów filmowych. Deweloperzy, Igancio I. Berge i Diego M. Martinez, obiecują w NoseBound skomplikowaną detektywistyczną fabułę, frapujące zagadki, dramatyczne sceny akcji, atmosferę noir i szczególnego przeciwnika. W grze wcielimy się najpierw w postać Raya Hammonda, prywatnego detektywa o niejasnej przeszłości hołdującego niekonwencjonalnym metodom pracy. Bohater zajmie się rozwiązaniem zagadki tajemniczego zniknięcia swego przyjaciela. Ponieważ historia nie będzie przedstawiana chronologicznie, pokierujemy także poczynaniami zaginionego George’a Smithersa oraz Mrs. Kovacks, femme fatale gry.

NoseBound to przygodówka point & click tworzona epizodycznie na Windowsa i Macintosha, której pierwszy odcinek jest planowany na luty 2014 roku. Więcej informacji na oficjalnej stronie gry i na Facebooku. Zobacz również temat na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...