Nowe informacje na temat Broken Sword: The Serpent’s Curse

7 lutego 2013 Urszula 36
Grafika z okładki Broken Sword: The Serpent's Curse
Grafika z okładki Broken Sword: The Serpent’s Curse

Na oficjalnym blogu studia Revolution pojawił się nowy wpis, w którym Charles Cecil podsumował aktualny stan zaawansowania prac nad Broken Sword: The Serpent’s Curse. Dowiadujemy się z niego, że około 30% lokacji (pierwszych dziesięć) osiągnęło właśnie fazę alfa. Znaczy to tyle, że zawierają już wszystkie elementy niezbędne do tego, aby w nie grać. Jak pamiętamy, fundusze na produkcję gry zostały zebrane od fanów na Kickstarterze. Udało się znacznie przekroczyć zakładaną kwotę, w związku z czym twórcy obiecali wzbogacić grę o dodatkowe lokacje, zagadki, postacie oraz rosyjską i polską wersję językową (w postaci napisów). Dotrzymanie tych obietnic wymagało wprowadzenia wielu zmian w istniejącym projekcie gry a to pociągnęło za sobą zmianę przewidywanej daty premiery. W tej chwili gra zapowiadana jest na wrzesień 2013 roku, choć twórcy mają nadzieję, że uda się zakończyć prace wcześniej.

We wpisie Cecil dzieli się z nami również szczegółami dotyczącymi procesu tworzenia gier – polecamy lekturę tego tekstu wszystkim zainteresowanym projektowaniem gier. Wpis (w języku angielskim) znajdziecie w tym miejscu: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...