Odkryj renesansowe tajemnice wawelskiego zamku w przygodówce Kosmograf

29 listopada 2021 Przemo 361

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy lub dofinansowań unijnych. Na początku tego roku Zamek Królewski na Wawelu opublikował klasycznego point and clicka o nazwie Kosmograf.

Wrażliwa, zbuntowana i trochę na bakier z nauką Zuzia udaje się wraz z klasą na wycieczkę na Wawel. Przez swoją nieuwagę zostaje sama w komnacie królewskiej. Na dodatek w jej obecności rozpada się obiekt, machina fantastyczna. Usiłuje ją zreperować, tak by nie widać było szkody. Próba naprawy maszyny powoduje uruchomienie jej ukrytej funkcji – podróży w czasie…

Zuzia przenosi się na renesansowy Wawel, gdzie spotyka Kosmografa – badacza i konstruktora zafascynowanego tworzeniem map. W jego pracowni Zuzia odkrywa maszynę czasu. Kosmograf stworzył mapę świata, która służy jako sterownik tej fantastycznej maszyny. Maszyna jest jednak nieskończona, brakuje kilku ważnych elementów. Zuzia podejmuje wyzwanie – chce zdobyć niezbędne narzędzia niezbędne do uruchomienia maszyny. Dzięki temu będzie mogła powrócić do swoich czasów.

Gra dostępna jest do pobrania za darmo na stronie wawel.krakow.pl. Na temat samego projektu można było posłuchać jakiś czas temu w audycji „Pierwsze Słyszę” w radiowej Czwórce.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...