Ogłoszono datę premiery Kholat – polskiego horroru

2 lutego 2015 Urszula 73

kholatZ okazji 56. rocznicy incydentu na Przełęczy Diatłowa, który stał się inspiracją dla Kholat – powstającego właśnie polskiego horroru psychologicznego – studio IMGN.pro ogłosiło datę premiery swojej gry oraz udostępniło zwiastun ukazujący wydarzenia, które stały się podstawą do stworzenia tego tytułu. W mroźne góry Uralu wybierzemy się już 24 kwietnia 2015 roku.

Kholat będzie survival hororrem, ale jak zapewniają jego twórcy, nie będą nas straszyć potwory, a zbliżającej się premiery powinni oczekiwać raczej miłośnicy Dear Esther niż Amnesii. W grze zostanie wykorzystany Fear Manager – autorski program współpracującego z IMGN.PRO studia Woohoo. System ów będzie miał za zadanie obserwować poczynania gracza i w zależności od nich wybierać metody budowania napięcia.

Cyfrowe wydanie gry można zamówić już teraz na specjalnej stronie przygotowanej przez twórców: klik. Gracze przywiązani do tradycyjnej dystrybucji pudełkowej powinni ucieszyć się na wieść, że istnieje dość duża szansa na pojawienie się w polskich sklepach fizycznego wydania Kholat.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...