Oknytt – już po premierze

9 lipca 2013 adventurka 42

oknyttp 8 lipca 2013 roku miała swoją premierę produkcja zatytułowana Oknytt. Gra jest windowsowym projektem Christofera Levalla, Maksa Nilssona, Carl-Johana Nybloma i Hampusa Blomqvista – czterech Szwedów z niezależnego studia Nemoria Entertainment. W tej chwili jej angielska wersja językowa jest do kupienia w dystrybucji cyfrowej – wykaz portali na stronie developerów.

W grze wcielamy się w pozornie mało znaczące stworzenie, które prowadzimy ku jego przeznaczeniu przez mroczny, tajemniczy świat, przypominający stare skandynawskie sagi. Pokonujemy różne przeszkody, rozwiązując zagadki logiczne.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij,
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP),
  • fabuła wykorzystująca wątki znane ze skandynawskiego folkloru,
  • oprawa graficzna inspirowana malarstwem szwedzkiego artysty Johna Bauera – trójwymiarowe obiekty na dwuwymiarowych tłach,
  • rozgrywka polegająca na rozwiązywaniu puzzli i manipulowaniu elementami otoczenia za pośrednictwem ikon czterech żywiołów.

Więcej materiałów o grze – zobacz na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...