Oknytt – już po premierze

9 lipca 2013 adventurka 29

oknyttp 8 lipca 2013 roku miała swoją premierę produkcja zatytułowana Oknytt. Gra jest windowsowym projektem Christofera Levalla, Maksa Nilssona, Carl-Johana Nybloma i Hampusa Blomqvista – czterech Szwedów z niezależnego studia Nemoria Entertainment. W tej chwili jej angielska wersja językowa jest do kupienia w dystrybucji cyfrowej – wykaz portali na stronie developerów.

W grze wcielamy się w pozornie mało znaczące stworzenie, które prowadzimy ku jego przeznaczeniu przez mroczny, tajemniczy świat, przypominający stare skandynawskie sagi. Pokonujemy różne przeszkody, rozwiązując zagadki logiczne.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij,
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP),
  • fabuła wykorzystująca wątki znane ze skandynawskiego folkloru,
  • oprawa graficzna inspirowana malarstwem szwedzkiego artysty Johna Bauera – trójwymiarowe obiekty na dwuwymiarowych tłach,
  • rozgrywka polegająca na rozwiązywaniu puzzli i manipulowaniu elementami otoczenia za pośrednictwem ikon czterech żywiołów.

Więcej materiałów o grze – zobacz na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.