Oknytt – przygoda ze szwedzkim folklorem w tle

5 marca 2013 Urszula 39

OknyttSzwedzkie studio Nemoria Entertainment kończy właśnie prace nad swoim najnowszym projektem – przygodówką point’n’click pod tytułem Oknytt. W grze pokierujemy małym, z pozoru nieistotnym stworzonkiem, które wyruszyło w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Akcja gry toczyć się będzie w świecie przypominającym średniowieczną Skandynawię, wypełnionym miejscami i postaciami znanymi ze szwedzkiego folkloru.

Rozgrywka w Oknytcie składać się będzie z dwóch elementów. Oprócz rozwiązywania zagadek z wykorzystaniem techniki point’n’click twórcy udostępnią nam cztery runy, których użycie wpływać będzie na obszar otaczający naszego bohatera. Każda runa powiązana zostanie z innym efektem – wykorzystanie ich odpowiedniej kombinacji będzie istotnym elementem zagadek.

Celem twórców jest przygotowanie unikalnej przygodówki, która będzie połączeniem mrocznej baśni z elementami szwedzkiej mitologii. Podczas produkcji ważne źródło inspiracji stanowiła twórczość szwedzkiego artysty Johna Bauera. W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie filmowy trailer. Na stronie gry znajdziecie kilka screenów: klik. Premiera Oknytta planowana jest na drugi kwartał 2013 roku.

[youtube]Lf7whuondK8[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...