Old Gods Rising

16 maja 2019 ZenekZombie 28

Old Gods Rising Moda na Lovecrafta nie przemija. Bad Blood Studios zabrali się za tworzenie pierwszoosobowej gry przygodowej osadzonej w mitologii Cthulhu.

Old Gods Rising, bo tak nazywa się ta gra, stawia gracza w roli Thomasa Winstona, profesora starożytnej historii i niedawno zwolnionego gospodarza popularnego programu telewizyjnego „Finding Britain”.

Po tym, jak wychodzi na jaw, iż jego najnowsza książka w dużej mierze opiera się na sfałszowanych dowodach, postanawia on przyjąć ofertę pracy od niezależnego reżysera filmowego, Maza Kayfera, w roli konsultanta przy nowym filmie „Old Gods Rising”. Plan filmowy, znajdujący się w Ashgate University, wydaje się być idealną lokalizacją do tego przedsięwzięcia, jednak kiedy Tom przyjeżdża na miejsce, sprawy bardzo szybko przyjmują dziwny obrót. Czy Starzy Bogowie naprawdę mają powstać? Czy może Tom jest w ukrytej kamerze, a to wszystko jest częścią złożonego planu, mającego nakłonić nic nieświadomego mężczyznę do zostania gwiazdą najbardziej ambitnego filmu reżysera?

W grze przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma zagadkami. Gracz będzie musiał dokładnie badać architekturę i artefakty, aby znaleźć wskazówki na temat starożytnych początków uniwersytetu. Zdobytą wiedzę wykorzystamy do rozszyfrowania zapomnianych języków i tajemniczych rycin. Po drodze, przyjdzie nam również zbierać numery telefonów oraz prowadzić rozmowy, które pomogą stworzyć pełniejszy obraz tego, co się właściwie dzieje i dlaczego.

Na dzieło Bad Blood Studios przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, bowiem premiera Old Gods Rising jest przewidziana na jesień tego roku.

Obrazek

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.