Pierwszy obrazek ze SpaceVenture

14 lutego 2013 Marek 37
Two Guys from Andromeda Logo

Studio Two Guys from Andromeda opublikowało pierwszy zrzut ekranu z działającej wersji swojej przygodówki ?SpaceVenture?. Mark Crowe i Scott Murphy, założyciele Two Guys form Andromeda, są twórcami stojącymi za serią klasycznych przygodówek Space Quest firmy Sierra. Powrócili w zeszłym roku z projektem nowej gry, na który fundusze uzyskali dzięki zakończonej sukcesem zbiórki na Kickstarterze.

Gra będzie klasyczną przygodówką point’n’click w konwencji komediowej space opery. Głównym bohaterem jest Ace Hardway – kosmiczny hydraulik dbający o drożność instalacji sanitarnych międzygalaktycznych portów gwiezdnych. Towarzyszy mu Rooter – robopies pełniący funkcję samobieżnej skrzynki na narzędzia (choć nie tylko). Twórcy zapowiadają mnóstwo dobrego humoru i nawiązań do wszystkiego, co związane z SF.

Pierwszy obrazek z przygodówki SpaceVenture
Ace Hardway na pierwszym zrzucie ekranu z przygodówki SpaceVenture.

Do nagrania dialogów w grze udało się zaangażować znanych graczom aktorów. Wśród nich jest Gary Owens, który użyczył głosu narratorowi w Space Quest 4 i 6, Rob Paulsen (m.in. głos Pinky’ego z kreskówki ?Pinky i Mózg?), Robert Clotworthy (m.in. głos Jima Raynora ze StarCrafta 1 i 2), Ellen McLain (głos GLaDOS z dwóch części Portala).

Gra ma się ukazać w tym roku i trafić na PC (Windows oraz Linuks), Mac, iOS oraz tablety wyposażone w system Android.
Zapraszamy do dyskusji na temat gry na naszym forum: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...