Pierwszy obrazek ze SpaceVenture

14 lutego 2013 Marek 20
Two Guys from Andromeda Logo

Studio Two Guys from Andromeda opublikowało pierwszy zrzut ekranu z działającej wersji swojej przygodówki ?SpaceVenture?. Mark Crowe i Scott Murphy, założyciele Two Guys form Andromeda, są twórcami stojącymi za serią klasycznych przygodówek Space Quest firmy Sierra. Powrócili w zeszłym roku z projektem nowej gry, na który fundusze uzyskali dzięki zakończonej sukcesem zbiórki na Kickstarterze.

Gra będzie klasyczną przygodówką point’n’click w konwencji komediowej space opery. Głównym bohaterem jest Ace Hardway – kosmiczny hydraulik dbający o drożność instalacji sanitarnych międzygalaktycznych portów gwiezdnych. Towarzyszy mu Rooter – robopies pełniący funkcję samobieżnej skrzynki na narzędzia (choć nie tylko). Twórcy zapowiadają mnóstwo dobrego humoru i nawiązań do wszystkiego, co związane z SF.

Pierwszy obrazek z przygodówki SpaceVenture
Ace Hardway na pierwszym zrzucie ekranu z przygodówki SpaceVenture.

Do nagrania dialogów w grze udało się zaangażować znanych graczom aktorów. Wśród nich jest Gary Owens, który użyczył głosu narratorowi w Space Quest 4 i 6, Rob Paulsen (m.in. głos Pinky’ego z kreskówki ?Pinky i Mózg?), Robert Clotworthy (m.in. głos Jima Raynora ze StarCrafta 1 i 2), Ellen McLain (głos GLaDOS z dwóch części Portala).

Gra ma się ukazać w tym roku i trafić na PC (Windows oraz Linuks), Mac, iOS oraz tablety wyposażone w system Android.
Zapraszamy do dyskusji na temat gry na naszym forum: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...