Polska wersja Flojda ponownie w sprzedaży

6 lipca 2021 • Przemo

Pamiętacie jeszcze kosmiczną przygodówkę point and click pt.  Flojd (The Feeble Files) wyprodukowaną w 1998 roku przez firmę Adventure Soft (ojców Simon the Sorcerer)? Produkcja nabrała rozgłosu w naszym kraju głównie po dodaniu jej do specjalnego wydania pisma Komputer Świat GRY. Od tego czasu stała się ona trudnodostępna i zalegała jedynie na portalach aukcyjnych osiągając mniejsze lub większe kwoty.

Jednak mamy obecnie czasy dystrybucji cyfrowej i bardziej zaangażowani producenci starają się dodawać możliwie jak najwięcej lokalizacji językowych. Niedawno przywrócono także polskie tłumaczenie dla wspominanego Flojda, a więc ponownie możemy usłyszeć głosy Zbigniewa Suszyńskiego, Olgi i Jacka Bończyk, Jacka Kopczyńskiego i Małgorzaty Dudy. Gra w polskiej wersji dostępna jest na razie na Steamie, ale miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie dodana także na gog.com.

Akcja gry toczy się w odległej galaktyce, na planecie rządzonej przez wszechwładny mózg Omnibrain. Mieszkańcem owej planety jest Flojd Feeble – prawdziwy, zielony kosmita. Flojd jest naukowcem, a w wolnych chwilach z upodobaniem oddaje się swoim ulubionym zajęciom: wycieczkom na Ziemię, gdzie wypala kręgi w zbożu. Wracając z jednej z takich wypraw, wpada w rój meteorytów. Z przygody wychodzi cało, jednak przypadkiem zderza się z tajemniczą sondą. Ta, wytrącona ze swojej orbity, demoluje siedzibę firmy, w której pracuje bohater. To zdarzenie jest początkiem poważnych tarapatów, w jakie wpadnie Flojd, a które doprowadzą go do odkrycia prawdy o Omnibrainie.