Powstaje kontynuacja Dreamfalla

1 listopada 2012 Marek 30

Dzisiaj na swoim twitterze Ragnar T?rnquist ogłosił, że rozpoczął pracę nad kontynuacją Dreamfalla. Od chwili nieoczekiwanego zakończenia Dreamfalla minęło 5 lat. Co prawda kontynuacja (Dreamfall Chapters) została zapowiedziana już w 2007 roku, jednak producent – firma Funcom – porzucił projekt i skupił się na produkcjach on-line. Produkcją gry zajęło się nowe studio założone przez T?rnquista – Red Thread Games. Właścicielem praw do marki Najdłuższa Podróż pozostaje Funcom a Red Thread Games wykupiło licencję na stworzenie kontynuacji Dreamfalla. Gra ma zostać sfinansowana z niezależnych źródeł. Pieniądze na wstępny etap prac (175 000 $) T?rnquist otrzymał od Norweskiego Instytutu Filmowego. W tej chwili nie znamy szczegółów dotyczących fabuły kontynuacji Dreamfalla czy daty wydania. Wiadomo tylko, że będzie to gra dla pojedynczego gracza przeznaczona na komputery PC i Mac.

Zapraszamy do dyskusji na forum: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...