Prace nad przygodówką Brassheart tymczasowo wstrzymane

28 lipca 2021 Przemo 141

Brassheart to klasyczna, ręcznie rysowana przygodówka tworzona przez polskie Hexy Studio, która stylem graficznym może przypominać choćby serię Deponia. Po dosyć zakrojonej kampanii reklamowej, dużej aktywności w mediach społecznościowych oraz obecności na targach GamesCom, nagle cała machina została wyciszona. Od września 2019 roku nie pojawiła się żadna wzmianka na temat gry, co mogło wywołać spore zaniepokojenie u sympatyków gatunku.

Oficjalnie dowiedzieliśmy się od warszawskiego producenta, że rzeczywiście prace nad Brassheart zostały tymczasowo wstrzymane z przyczyn produkcyjno-wydawniczych. Oznacza to, że studio specjalizujące się głównie z dziedzinie gier planszowych i grafiki 3D, najprawdopodobniej skupia się na innych projektach (podsumowanie ostatniego półrocza można przeczytać na ich blogu). Ważną informacją jest jednak zapewnienie, że gra nie została anulowana i prace nad nią będą kontynuowane w przyszłości – nie nastąpi to jednak w najbliższym czasie.

O Brassheart możecie przeczytać na naszym forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.