Prace nad przygodówką Brassheart tymczasowo wstrzymane

28 lipca 2021 Przemo 160

Brassheart to klasyczna, ręcznie rysowana przygodówka tworzona przez polskie Hexy Studio, która stylem graficznym może przypominać choćby serię Deponia. Po dosyć zakrojonej kampanii reklamowej, dużej aktywności w mediach społecznościowych oraz obecności na targach GamesCom, nagle cała machina została wyciszona. Od września 2019 roku nie pojawiła się żadna wzmianka na temat gry, co mogło wywołać spore zaniepokojenie u sympatyków gatunku.

Oficjalnie dowiedzieliśmy się od warszawskiego producenta, że rzeczywiście prace nad Brassheart zostały tymczasowo wstrzymane z przyczyn produkcyjno-wydawniczych. Oznacza to, że studio specjalizujące się głównie z dziedzinie gier planszowych i grafiki 3D, najprawdopodobniej skupia się na innych projektach (podsumowanie ostatniego półrocza można przeczytać na ich blogu). Ważną informacją jest jednak zapewnienie, że gra nie została anulowana i prace nad nią będą kontynuowane w przyszłości – nie nastąpi to jednak w najbliższym czasie.

O Brassheart możecie przeczytać na naszym forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...