Premiera Fire

9 kwietnia 2015 Urszula 35

fire_3Dzisiaj premiera gry Fire od Studia Daedalic. Mechanizm rozgrywki Fire zbliżony jest do Machinarium czy polskiej przygodówki Violett. Postacie komunikują się niewerbalnie, za pomocą dymków z obrazkami. W grze nie ma znanego z innych przygodówek ekwipunku. Postać – podobnie jak w The Cave – może nosić przy sobie maksymalnie jeden przedmiot. Sterowanie jest uproszczone, a gra dość prosta, przeznaczona raczej dla młodszych fanów gier przygodowych. Twórcy zadbali, aby oprócz zagadek był też humor, który będzie bawić całą rodzinę. Fire zabierze nas w podróż w czasie. Trafimy do epoki kamiennej, gdzie poznamy Ungha, niezdarnego mieszkańca prehistorycznej wioski, który niechcący gasi tytułowy ogień. Naszym zadaniem będzie pomoc Unghowi w pozyskaniu ognia. Gra jest do kupienia na stronie Steama w cenie 8,99€ , lub na gram pl. za 35,99.

Zapraszamy do tematu na Forum

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...