Premiera Fire

9 kwietnia 2015 Urszula 20

fire_3Dzisiaj premiera gry Fire od Studia Daedalic. Mechanizm rozgrywki Fire zbliżony jest do Machinarium czy polskiej przygodówki Violett. Postacie komunikują się niewerbalnie, za pomocą dymków z obrazkami. W grze nie ma znanego z innych przygodówek ekwipunku. Postać – podobnie jak w The Cave – może nosić przy sobie maksymalnie jeden przedmiot. Sterowanie jest uproszczone, a gra dość prosta, przeznaczona raczej dla młodszych fanów gier przygodowych. Twórcy zadbali, aby oprócz zagadek był też humor, który będzie bawić całą rodzinę. Fire zabierze nas w podróż w czasie. Trafimy do epoki kamiennej, gdzie poznamy Ungha, niezdarnego mieszkańca prehistorycznej wioski, który niechcący gasi tytułowy ogień. Naszym zadaniem będzie pomoc Unghowi w pozyskaniu ognia. Gra jest do kupienia na stronie Steama w cenie 8,99€ , lub na gram pl. za 35,99.

Zapraszamy do tematu na Forum

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...