Premiera mrocznej przygodówki Dracula 4: The Shadow of the Dragon

19 czerwca 2013 Marek 64

Dracula 4: The Shadow of the DragonOczekiwania na nową grę z księciem wampirów dobiegły końca. Na – póki co elektroniczne – półki sklepów trafiła właśnie przygodówka Dracula 4: The Shadow of the Dragon stworzona przez studio Koalabs a wydana przez firmę Anuman pod szyldem Microids.

Tym razem pokierujemy młodą konserwator dzieł sztuki, Ellen Cross. Na zlecenie New York Metropolitan Museum wyruszymy do Budapesztu, aby potwierdzić autentyczność bezcennego obrazu, który nieoczekiwanie pojawił się w jednym z domów aukcyjnych po tym, jak wcześniej przepadł wraz z pokaźną kolekcją podczas sztormu na morzu. Oczywiście obraz powiązany będzie z hrabią Władem Palownikiem a proste z pozoru zlecenie przerodzi się w podróż po świecie – zwiedzimy Turcję, Węgry, Anglię i Stany Zjednoczone.

The Shadow of the Dragon nie łączy się fabularnie z poprzednimi grami z serii, choć mechanika zabawy pozostała niezmieniona. Tak jak w poprzednich grach o Drakuli akcję obserwować będziemy oczami kierowanej przez nas postaci a interakcję z trójwymiarowym otoczeniem zapewni znajomy fanom przygodówek mechanizm point’n’click. Twórcy udostępnili graczom dwa tryby gry: niewymagający, który powstał z myślą o początkujących graczach, oraz zaawansowany dla tych, którzy liczą na ciekawe i trudne wyzwania.

Gra jest niestety krótka i przypomina raczej odcinek niż pełną, samodzielną grę. Można ją kupić w wersji na system Windows (np. tu: klik za 16,99 ?) lub Mac OS (np. tu: klik za 9,99 $). Zapowiedziano również wersję na platformy mobilne, której premiera ma nastąpić niebawem.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie premierowy trailer. Zapraszamy do oglądania.

[youtube]IdhszC8namY[/youtube]

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.