Premiera pierwszego epizodu gry Kentucky Route Zero

8 stycznia 2013 Urszula 34

Rok 2013 ledwo się zaczął, a już pojawiają się nowe przygodówki. Jake Elliot i Tamas Kemenczy ze studia Cardboard Computer wydali właśnie pierwszy epizod przygodówki o tytule ?Kentucky Route Zero?. Gra została stworzona w stylu realizmu magicznego i opowiada o sekretnej, podziemnej autostradzie biegnącej w Kentucky i o tajemniczych ludziach, którzy nią podróżują. Głównym bohaterem jest Conway, dostawca zabytkowych mebli, który podejmuje się ostatniej dostawy dla swojego borykającego się z problemami finansowymi szefa. Podczas podróży Conway spotka wielu nieznajomych, z których niektórzy okażą się nowymi przyjaciółmi i pomogą mu w pokonaniu kolejnych przeszkód czyhających na tajemniczej autostradzie.

Kentucky Route Zero powstało dzięki wsparciu fanów, którzy pomogli sfinansować grę na Kickstarterze. Opublikowany właśnie epizod jest pierwszym z zaplanowanych pięciu odcinków. Wkrótce pojawią następne – całość według planów ma być dostępna do końca tego roku. Grę w postaci wydania cyfrowego można kupić na jej stronie: klik. Pierwszy epizod kosztuje 7 dolarów. Można również zapłacić z góry 25 dolarów za dostęp do wszystkich 5 odcinków.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie filmowy trailer Kentucky Route Zero. Zapraszamy do oglądania.

[youtube]uCz9T5NgYJQ[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...