Premiera polskiej przygodówki Violett

14 grudnia 2013 Marek 33

Violett13 grudnia premierę miała Violett, polska gra przygodowa stworzona i wydana przez gdyńską firmę Forever Entertainment.

Tytułowa Violett to nastolatka, której rodzice postanawiają przeprowadzić się do starego domu na wsi. Dziewczyna przyzwyczajona do wielkomiejskiego życia nie przyjmuje tej decyzji najlepiej. Poznajemy ją w jej nowym pokoju, gdy obrażona na cały świat zauważa dziwny błysk w jednej z mysich dziur. W środku znajduje magiczny talizman, który przenosi ją do dziwnej magicznej krainy. Naszym zadaniem będzie pomóc Violett w pokonaniu złej Pajęczej Królowej oraz powrocie do domu.

Twórcy obiecują zabawę w unikalnym świecie inspirowanym Alicją w krainie czarów, w którym czajniki mówią, żaby śpiewają, ślimaki gotują zupę a telekineza to powszechna umiejętność. Wszystko to zostało przedstawione za pomocą przepięknych, ręcznie malowanych i bogato animowanych lokacji, na tle których poruszają się postacie 3D. Gra jest przygodówką point’n’click, w której znajdziemy wiele zagadek logicznych, w rozwiązywaniu których wykorzystamy rzadko spotykane w przygodówkach paranormalne zdolności manipulowania przedmiotami oraz prawami fizyki.

Gra dostępna jest w języku polskim, co wbrew pozorom nie jest niestety takie oczywiste nawet w przypadku gier tworzonych przez polskie studia. Tym bardziej polska wersja bardzo cieszy! Violett kupić można na platformie Steam: klik. Do 20 grudnia jej cena obniżona jest o 30% – zapłacimy za nią 6,29 ?. Do gry dołączony jest również soundtrack.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie dwa filmowe zwiastuny, w tym jeden zawierający fragmenty rozgrywki z wersji przedpremierowej. Zapraszamy do oglądania oraz do dyskusji na naszym forum: klik!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=smEn4xwdkzc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uyxzfanTVCM[/youtube]

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...