Premiera polskiej przygodówki Violett

14 grudnia 2013 Urszula 50

Violett13 grudnia premierę miała Violett, polska gra przygodowa stworzona i wydana przez gdyńską firmę Forever Entertainment.

Tytułowa Violett to nastolatka, której rodzice postanawiają przeprowadzić się do starego domu na wsi. Dziewczyna przyzwyczajona do wielkomiejskiego życia nie przyjmuje tej decyzji najlepiej. Poznajemy ją w jej nowym pokoju, gdy obrażona na cały świat zauważa dziwny błysk w jednej z mysich dziur. W środku znajduje magiczny talizman, który przenosi ją do dziwnej magicznej krainy. Naszym zadaniem będzie pomóc Violett w pokonaniu złej Pajęczej Królowej oraz powrocie do domu.

Twórcy obiecują zabawę w unikalnym świecie inspirowanym Alicją w krainie czarów, w którym czajniki mówią, żaby śpiewają, ślimaki gotują zupę a telekineza to powszechna umiejętność. Wszystko to zostało przedstawione za pomocą przepięknych, ręcznie malowanych i bogato animowanych lokacji, na tle których poruszają się postacie 3D. Gra jest przygodówką point’n’click, w której znajdziemy wiele zagadek logicznych, w rozwiązywaniu których wykorzystamy rzadko spotykane w przygodówkach paranormalne zdolności manipulowania przedmiotami oraz prawami fizyki.

Gra dostępna jest w języku polskim, co wbrew pozorom nie jest niestety takie oczywiste nawet w przypadku gier tworzonych przez polskie studia. Tym bardziej polska wersja bardzo cieszy! Violett kupić można na platformie Steam: klik. Do 20 grudnia jej cena obniżona jest o 30% – zapłacimy za nią 6,29 ?. Do gry dołączony jest również soundtrack.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie dwa filmowe zwiastuny, w tym jeden zawierający fragmenty rozgrywki z wersji przedpremierowej. Zapraszamy do oglądania oraz do dyskusji na naszym forum: klik!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=smEn4xwdkzc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uyxzfanTVCM[/youtube]

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...