Premiera postapokaliptycznej przygodówki Richard & Alice

23 lutego 2013 Marek 41

Logo Richard & AliceDo sprzedaży trafiła właśnie przygodówka Richard & Alice niezależnego duetu dziennikarzy growych Denby’ego i Raze’a. Grę można kupić w dystrybucji elektronicznej na GOG-u (5,99$), Desurze (4,99?) oraz IndieCity (5,99$) w angielskiej wersji językowej.

Akcja gry toczy się w świecie, w którym panują ekstremalne warunki klimatyczne. Obok spalonych słońcem pustyń znaleźć w nim można śniegowe pustkowia. Richard i Alice, tytułowi bohaterowie przygodówki, są więźniami w luksusowym ośrodku detencyjnym. Nie wiedzą dlaczego są zamknięci oraz co spowodowało tak drastyczne zmiany klimatyczne. Wcielając się w Richarda będziemy musieli znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pomogą w tym retrospekcje, w których kierując Alice poskładamy w całość fragmenty jej wspomnień.

Twórcy postawili zdecydowanie na fabułę, od której uwagi z pewnością nie odciąga ascetyczna oprawa graficzna, która przypomina 16-bitowe, japońskie gry RPG z końcówki poprzedniego stulecia. Czy gra warta jest kupna? Każdy może sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, pobierając darmowe demo z tej strony: klik (56MB) lub oglądając film przedstawiający fabułę zamieszczony w rozwinięciu tego wpisu.

[youtube]doSnZFbmUAo[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.