Premiera przygodówki Memoria – kontynuacji Klątwy Wron

30 sierpnia 2013 Marek 51

Okładka MemoriiDo sprzedaży trafiła dzisiaj Memoria – kontynuacja przygodówki The Dark Eye: Klątwa Wron. Tym razem pokierujemy dwiema postaciami: znanym z poprzedniej części łapaczem ptaków, Geronem, starającym się złamać klątwę ciążącą na jego ukochanej, oraz zupełnie nową bohaterką, księżniczką Sadją, która pragnie zostać bohaterką.

?Sadja, księżniczka z południa, ma niepowstrzymane pragnienie pozostania najwspanialszą bohaterką w historii ? dołączając i zwyciężając w największej z bitew, jakie Aventuria kiedykolwiek widziała: Wojny magów tocząca się w środku niegościnnej pustyni. Geron, łapacz ptaków żyje niemal 450 lat po wielkiej wojnie. Odwieczna miłość Gerona, Nuri, została przemieniona w kruka za sprawą złej klątwy. Aby mogła odzyskać swoją ludzką postać, Geron będzie potrzebował pomocy tajemniczego kupca Fahi dysponującego magicznymi mocami. Jednak Fahi zgodzi się pomóc Geronowi tylko wtedy, gdy ten rozwiąże zagadkę, którą Fahi widział w swoich snach. Pogoń za odpowiedziami szybko prowadzi do łańcucha wydarzeń, który łączy historię Sadji i Gerona, grożąc przemienieniem czasu, w którym żyje Geron, w ponure odbicie dawno zapomnianej przeszłości.?

Grę kupić można w dystrybucji elektronicznej. Do 6 września trwa promocja, dzięki której na platformie Steam możemy nabyć subskrypcję na Memorię w cenie 9 ?. Grę w swojej ofercie ma również sklep cdp.pl – licencję kupimy za 50 zł. W tej chwili gra dostępna jest jedynie w 3 wersjach językowych: niemieckim i angielskim (dubbing + napisy) oraz rosyjskim (napisy).

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...