Premiera przygodówki The Night of the Rabbit

29 maja 2013 Marek 27

The Night of the Rabbit logo

Dzisiaj swoją światową premierę ma nowa przygodówka studia Daedalic Entertainment – The Night of the Rabbit (wcześniej nosiła roboczy tytuł The Rabbit’s Apprentice). Jej twórcą jest projektant gier niezależnych Matt Kempke, który fanom przygodówek znany jest z darmowej gry What Makes You Tick: A Stitch in Time.

[youtube]dTZHzetlkLI[/youtube]

W The Night of the Rabbit wcielamy się w 12-letniego Jerry’ego Hazelnuta, którego największym marzeniem jest zostanie magikiem. Marzenie to wydaje się spełniać, kiedy chłopiec spotyka Markiza de Hoto – antropomorficznego, magicznego królika, który proponuje mu naukę magii. Tak rozpoczyna się czarodziejska przygoda w świecie pełnym magicznych stworzeń i czarów. Oczywiście jak w każdej bajce tak i w Nocy Królika nie mogło zabraknąć zagrażającej wszystkim złej siły, której będziemy musieli stawić czoło.

Grę kupić można w dystrybucji elektronicznej – m.in. na GOG.com (bez DRM, 19,99$) i na Steam (wersja podstawowa kosztuje 9,99?, wersja premium zawierająca ścieżkę dźwiękową oraz osiem opowieści z Mousewood kosztuje 12,49?). Niezależnie od tego, gdzie zdecydujecie się kupić grę, elektroniczne wydanie zawsze zawierać będzie wbudowany język polski (w postaci napisów). Pojawiła się także wersja w polskim serwisie cdp.pl za 39,99 zł bez zabezpieczeń: klik.

Niemieccy gracze kupić mogą również wersję pudełkową The Night of the Rabbit. Jej zawartość możecie zobaczyć w rozwinięciu tego wpisu.

Zawartość niemieckiego, pudełkowego wydania przygodówki The Night of the Rabbit

[youtube]ZG48vmK_Blg[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...