Premiera przygodówki The Night of the Rabbit

29 maja 2013 Urszula 41

The Night of the Rabbit logo

Dzisiaj swoją światową premierę ma nowa przygodówka studia Daedalic Entertainment – The Night of the Rabbit (wcześniej nosiła roboczy tytuł The Rabbit’s Apprentice). Jej twórcą jest projektant gier niezależnych Matt Kempke, który fanom przygodówek znany jest z darmowej gry What Makes You Tick: A Stitch in Time.

[youtube]dTZHzetlkLI[/youtube]

W The Night of the Rabbit wcielamy się w 12-letniego Jerry’ego Hazelnuta, którego największym marzeniem jest zostanie magikiem. Marzenie to wydaje się spełniać, kiedy chłopiec spotyka Markiza de Hoto – antropomorficznego, magicznego królika, który proponuje mu naukę magii. Tak rozpoczyna się czarodziejska przygoda w świecie pełnym magicznych stworzeń i czarów. Oczywiście jak w każdej bajce tak i w Nocy Królika nie mogło zabraknąć zagrażającej wszystkim złej siły, której będziemy musieli stawić czoło.

Grę kupić można w dystrybucji elektronicznej – m.in. na GOG.com (bez DRM, 19,99$) i na Steam (wersja podstawowa kosztuje 9,99?, wersja premium zawierająca ścieżkę dźwiękową oraz osiem opowieści z Mousewood kosztuje 12,49?). Niezależnie od tego, gdzie zdecydujecie się kupić grę, elektroniczne wydanie zawsze zawierać będzie wbudowany język polski (w postaci napisów). Pojawiła się także wersja w polskim serwisie cdp.pl za 39,99 zł bez zabezpieczeń: klik.

Niemieccy gracze kupić mogą również wersję pudełkową The Night of the Rabbit. Jej zawartość możecie zobaczyć w rozwinięciu tego wpisu.

Zawartość niemieckiego, pudełkowego wydania przygodówki The Night of the Rabbit

[youtube]ZG48vmK_Blg[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...