Prominence – przygodówka SF

2 grudnia 2013 Marek 16

ProminenceMało mamy ostatnio okazji do zagrania w klasyczną przygodówkę w klimatach SF. Być może zmieni się to niebawem dzięki Prominence, grze tworzonej przez grupę pasjonatów przygodówek oraz dobrej literatury fantastyczno-naukowej zebranych w niezależnym studio Digital Media Workshop.

Główny bohater Prominence budzi się na pokładzie medycznym uszkodzonej stacji kosmicznej, której załoga zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Sytuacji nie poprawia amnezja, na którą cierpi nasz podopieczny. Naszym zadaniem będzie ustalenie kim jest bohater, czym zajmowano się na stacji oraz gdzie podziała się cała załoga. Fabuła w grze będzie nieliniowa – twórcy przygotowali dwa różne zakończenia, których wybór będzie zależał od podjętych w trakcie gry działań.

[youtube]MtgDw5LOFvk[/youtube]

Prominence wykorzystywać będzie stworzony specjalnie dla niej silnik graficzny wykorzystujący OpenGL do generowania lokacji w czasie rzeczywistym. Podobnie jak w Scratches czy grze Dracula 5 świat obserwować będziemy z oczu głównego bohatera. Przemieszczać będziemy się pomiędzy zdefiniowanymi przez twórców punktami, w których będziemy mieli możliwość swobodnego rozglądania się we wszystkich kierunkach. Co prawda akcja gry toczyć się będzie na pokładzie stacji, ale nie znaczy to, że lokacje będą monotonne. Zwiedzimy zarówno sterylne pomieszczenia medyczne, estetyczne kwatery naukowców i dowództwa jak i industrialne, surowe pokłady przeznaczone dla szeregowych mieszkańców stacji.

Prominence będzie klasyczną przygodówką point’n’click, więc nie zabraknie standardowego w takich produkcjach ekwipunku oraz kursora, dzięki któremu wejdziemy w interakcję z wyposażeniem stacji. Naszym poczynaniom towarzyszyć będzie ANNIE – sztuczna inteligencja stacji. Jej komentarze będą zawierały podpowiedzi. Na szczęście będą one na tyle zawoalowane, że nie powinno to zepsuć nikomu zabawy.

Podczas zabawy napotkamy klasyczne zagadki ekwipunkowe oraz łamigłówki związane z odgadywaniem haseł czy manipulowaniem tajemniczym wyposażeniem stacji. Czekają na nas również rzadko spotykane zadania takie jak na przykład manipulowanie systemami komputerowymi za pomocą interfejsu tekstowego.

[youtube]MVmcte8y_OA[/youtube]
Gra powstaje od jakiegoś już czasu – choć nie ustalono jeszcze konkretnej daty premiery, to jak mówią twórcy, najważniejsze elementy gry są już gotowe, a teraz trwają prace nad nadaniem jej ostatecznego wyglądu. Gra będzie dostępna w języku angielskim (ścieżka dialogowa została nagrana już niemal w całości). Twórcy nie zapomnieli o lokalizacji na inne języki i zadbali, aby była ona jak najłatwiejsza. W tej chwili planowana jest wyłącznie wersja niemieckojęzyczna. Powstanie innych wersji językowych uzależnione będzie od zainteresowania grą wydawców.

Prominence bierze udział w programie Steam Greenlight – jeśli chcecie, aby gra trafiła na platformę Steam, to możecie na nią zagłosować w tym miejscu: klik.

Więcej informacji o grze znajdziecie na jej oficjalnej stronie (klik) oraz na jej stronie na Facebooku (klik).

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.