Puszka Pandory – reedycja pierwszej polskiej gry na wspieram.to

6 grudnia 2020 Przemo 232

Wydana w 1986 roku przez Marcina Borkowskiego Puszka Pandory uznawana jest za pierwszą polską produkcję przeznaczoną na ZX Spectrum. Po niespełna 35 latach doczeka się reedycji. Sprawa jest już pewna, gdyż kampania na portalu wspieram.to zdołała znacząco przekroczyć zakładany próg 45 tys. zł i wszystko wskazuje, że ostateczna suma będzie zdecydowanie większa.

Nie należy mylić słowa „reedycja” z „remasterem”. Sama produkcja poza kilkoma modyfikacjami (w postaci lekko zmienionym intro i outro gry), będzie identyczna jak pierwowzór. Odświeżeniu ulegnie przede wszystkim opakowanie, które zostanie przygotowane w specjalnym, limitowanym nakładzie. Dla kolekcjonerów jest to dobry moment, aby wzbogacić swój zbiór o unikatową pozycję, czyli kasetę magnetofonową opatrzoną estetyczną grafiką i zapakowaną w formie okolicznościowej puszki.

W obecnej chwili udało się zebrać 55 tys., jednak organizatorzy przygotowali już kolejne progi, za osiągnięcie których przyznane zostaną wpierającym bonusy. Po uzyskaniu kwoty 85 tys. każdy otrzyma dostęp do archiwum magazynu Pixel oraz inny okazjonalnych wydawnictw. Samą grę Puszka Pandory wraz z wersją pozwalającą na uruchomienie jej na zwykłym PC można otrzymać już przy wsparciu sumą 80 zł.

Fabułę produkcji oparto na powieści Głowa Kasandry Marka Baranieckiego. Jako agent specjalny gracz miał za zadanie zasabotować działania militarne wroga i zniszczyć system rakietowy umieszczony na bliżej nieokreślonej wyspie. Wszystkie interakcje odbywały się za pośrednictwem komend i tekstów wpisywanych z klawiatury przez użytkownika.

Zbiórka potrwa do 10 stycznia. W tym samym miesiącu ma nastąpić premiera reedycji.

 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...