’Quest for Infamy’ inspirowany kultowym tytułem Sierry

4 lipca 2012 Urszula 32

Mimo upływu czasu stare tytuły legendarnych wydawców wciąż stanowią inspirację dla programistów i artystów, którzy próbują swoich sił w branży gier komputerowych. Po raz kolejny twórcy skupieni wokół Infamous Adventure sięgnęli po klasyczny tytuł (’Quest for Glory’) i na jego bazie przygotowali swoją historię. Nie będzie to więc klasyczny remake (jak w przypadku ’King?s Quest III’ czy ’Space Quest 2′) ale utrzymana w stylu retro autorska opowieść o człowieku (Mister Roehm), który zamierza rozstać się ze swoją ciemną przeszłością. Jednocześnie pierwszy komercyjny projekt studia. Jeszcze przez dwa dni możecie dołożyć się do produkcji gry na Kickstarterze.

Dziekuję Kajamirze za udostępnienie informacji na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...