Redakcja

Przygodomania skupia miłośników gier przygodowych. Najlepiej poczują się tu wielbiciele tradycyjnych point-and-clicków, choć nie są nam obce różne odmiany gatunku. Jeśli jesteś ich fanem – zapraszamy do współpracy.

adres


Z HISTORII PRZYGODOMANII

Przygodomania urodziła się 31 grudnia 2011 roku w samo południe, kiedy to admin uruchomił forum. Urszula, Gocciana, pelagia, tynieczka, vaapku, Kajamira, overemotional i Izysnofret zaczęły tworzyć działy gier. Pomagali i doradzali yxam i Vicek. Stroną techniczną zajął się NickT, a wkrótce dołączył do niego twig. Wraz z Manuelem Czaszką zadbali o sprawne działanie i rozbudowę serwisu.

  • 31 grudnia 2011 – pierwszy post serwisu, napisany w dziale redakcyjnym
  • 1 stycznia 2012 – pierwszy post na forum publicznym
  • 2 marca 2012 dołączyliśmy do Facebooka
  • 7 marca 2012 wybraliśmy logo Przygodomanii
  • 8 marca 2012 zagłosowaliśmy na button serwisu
  • 28 marca 2012 zostało założone konto na stat4U
  • 30 marca 2012 uruchomiliśmy stronę główną
  • 30 października 2012 pojawiła się encyklopedia gier
  • 11 września 2013 ruszył nasz kanał na YouTube
  • 17 marca 2014 zmieniliśmy logo Przygodomanii, na przerobione dla nas przez Monttsserat
  • w październiku 2015, zmieniliśmy skrypt forum
  • 30 czerwca 2016 dołączyliśmy do twittera
  • we wrześniu 2020 zmieniliśmy szatę graficzną naszej strony

Przygodomania uczestniczyła w pracach nad spolszczeniem kilku gier przygodowych, począwszy od poprawek tekstów w Alternativie (2012), po polonizację The Book of Unwritten Tales (2012), The Critter Chronicles (2013), The Inner World (2014), Memorii (2014), Face Noir (2014),  Shadows on the Vatican (2014), Moebius (2014), Memento mori 2 (2014), Dead synchronicity (2015), The Book of unwritten tales 2 (2015), The Perils of man (2015), Rhem IV (2015), Rhem IV SE (2015), Cradle (korekta polonizacji 2015), Anna Quest (2016), Deponia Doomsday (2016), Obduction (2016), Rhem I (2016), Rhem I SE (2017), Beholder (2017), Filary ziemi (2017), Quern: undying thoughts (2017), The House of Da Vinci (2017), Rhem II SE (2018), Inner world 2 (2018), 3 czaszki Tolteków – poprawa spolszczenie (2019), The 7th Guest 25th Anniversary Edition (2019), Rhem III SE (2020), Mystery of Woolley Mountain, The (2022)


REDAKCJA PRZYGODOMANII

Każdy z nas zajmuje się wszystkim po trochu, a jeśli chcecie się z nami skontaktować w konkretnej sprawie, jesteśmy do dyspozycji.

urszula.avUrszula – admin głównodowodzący; kontakt z mediami, finanse strony. Mystomaniaczka kochająca gry z trudnymi zagadkami – im trudniejsze tym lepsze. Broniąca się przed wszelkimi horrorami. Skrobiąca solucje, których nikt nie potrzebuje. Przeciwniczka wydawania gier w wersji cyfrowej, kolekcjonerka wydań pudełkowych, zbierających kurz na szafie.

twig.avtwig – admin techniczny; tłumacz gier, newsman. Fan przygodówek tryskających dowcipem. Wieloletni wielbiciel Simona, ciężko odchorował niemieckie żarty w najnowszych odsłonach serii. Na szczęście pojawił się Wilbur i świat na powrót stał się kolorowy. Wrażliwy na jakość spolszczeń, ciągle je poprawiający. Właściciel pięknej kolekcji gier.

vaapku.svvaapku – admin korektor. Fanka starych przygodówek, zakochana w Gabrielu Knighcie. Uczulona na przecinki, wielokropki oraz na Grim fandango. Od czasu do czasu łaskawie sprawdza publikacje w poszukiwaniu błędów. Kolekcjonerka gier przygodowych, które od dawna nie mieszczą się w jej małym pokoju. Zapalony kibic piłki siatkowej i najmilszej jej sercu Resovii.

Przemo – administrator strony. Miłośnik klasycznych przygodówek point and click z grafiką 2D/2,5D oraz muzyki z pogranicza rocka i nu metalu. Przez 8 lat współtwórca portalu Adventure Zone. W wolnych chwilach prowadzi fanpage o grze Jack Orlando: A Cinematic Adventure na FB, gdzie rozbiera ten tytuł na czynniki pierwsze. Często lubi poczytać książki i zgłębiać tematykę kosmosu.

zenekzombieZenekZombie – admin forum i strony. Odpowiedzialna za newsy, od czasu do czasu naskrobie również solucję. Zagra w każdą grę, o ile ma ona ciekawą fabułę. Szczególnie umiłowała sobie horrory. Mól książkowy i wielbicielka mocniejszych brzmień. Znakomita newswoman. Autorka wielu gameplayów.

pelagia.avpelagia – moderatorka forum; odpowiedzialna za grafikę i ankiety. Można powiedzieć, że horrory to jej specjalność. Uwielbia też Sherlocka i Agatkę. Często kleci solucje, a jeszcze częściej wstawia galerie do gier. Niepoprawna optymistka i romantyczka, kochająca wszystkich i wszystko z wyjątkiem pikseli wielkości kostki brukowej.

tynieczkatynieczka – moderatorka forum; odpowiedzialna za grafikę i ankiety. Gry z elementami zręcznościowymi nie są jej straszne – poradzi sobie ze wszystkimi. Dbająca o galerie, aby pięknie ozdabiały forum. Lubiąca wszystkie gry, choć niekoniecznie w stylu retro. Wielbicielka serii z Niną Kalenkov, co widać po jej awatarze.

annicaAnnica – moderatorka forum. Nie lubi skradanek i walk wszelakich, ale w Dreamfalla zagrała z przyjemnością. Nieobce jej są gry detektywistyczne, a Still Life i Cognition to jej ulubione produkcje. Grywa również w hidden object, jeśli mają ciekawą fabułę. Jest za polską lokalizacją gier i jako tłumacz dzielnie działa w innych serwisach, byśmy w przygodówki grali po polsku.

adamAdam_OK moderator forum. Nadworny reckopisarz. Nim skoncentrował się na przygodówkach, grywał we wszystkie gatunki gier i do dziś ma sentyment do klasyków z czasów licealnych. Od tej pory gra w przygodówki, a od kilku lat je recenzuje. Fan serii Monkey Island. Lubi zagadki nieprzedmiotowe w grach, jednak od czasów Rivena ma alergię na gry mystopodobne.

Monttsserat – moderatorka forum. Z zawodu ilustratorka z potrzeby prowadzi blog o sztukach wizualnych, designie i kulturze. Pisuje także artykuły dla portali i magazynów internetowych oraz tworzy własną serię mini-komiksów. Wielbicielka literatury wszelakiej i gier przygodowych z ambicją na zostanie twórcą, którejś z tych rzeczy.


Współpracują z Przygodomanią:

PRZYJACIELE FORUM:  Monila1000, kNOT, ALEX, Madzius888, alexandra, locarno, Svenson, layne, SpokoWap, jackowsky, Jeanne, pa1ner, UpartaZołza, Sherlock Holmes, Izysnofret, NickT, Xantia, earwig11, MrPepka, pi_kor, PawelJasiak, rewind

PUBLICYŚCI: Eramas, Vicek, kassiopestka, Rael, Juki, overemotional, Anika, Sybi, Przemo, Ilcoron, Attimo, Scoffer, michał308, qwerty, wild_animal, Antenka18, Nacka, Shadow, Zagadka, wujo444, Emma, Deckard, Humunculus, kchudon, NajPhil, jarecki83, porfirion, Dynia, Iselor, Rola, Gocciana, Nfsfan83, DonRaperos, Płaski kubek, kayler01, Kajamira, Klariska, MoP, Szczery, Kubi, Almaistra, Point_Click, Domino, yxam, Emilio, crouschyncashe-sherlock, Ephrio,  Emu, DirkPitt1, Drenz, adventurka

Osoby, których wypatrujemy – WRÓĆCIE!
Kajamira, Klariska, Izysnofret, NickT, MoP i wielu innych.