Rzut okiem na zbiórkę funduszy na Dreamfall Chapters

24 lutego 2013 Urszula 48

KrukDo zakończenia kickstarterowej zbiórki funduszy na produkcję kontynuacji Najdłuższej Podróży pozostało jeszcze 12 dni. Kwesta już teraz okazała się sukcesem studia Red Thread Games, ponieważ zakładany próg 850 tysięcy dolarów udało się osiągnąć w niewiele ponad tydzień. W tej chwili na kickstarterowym liczniku widnieje milion i niemal 25 tysięcy dolarów. Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć twórców a z jakichś powodów nie mogą tego zrobić za pośrednictwem Kickstartera, uruchomiono możliwość wpłaty datków poprzez system PayPal: klik. W związku z przekroczeniem zakładanej kwoty, twórcy odblokowują kolejne cele. W tej chwili udało się zapewnić wersję na system Linuks oraz platformę Mac. W grze pojawi się również Wielka Biblioteka w Markurii, w której gracze będą mogli przeczytać księgi zawierające historię Arkadii. Wyruszymy także w podróż w Północne Góry, gdzie poznamy plemię magicznych istot o nazwie Manggoje. W Chapters powróci również znany z Najdłuższej Podróży Abnaxus, ambasador Venarów.watt

Jeśli zebrana kwota przekroczy 1,05 miliona dolarów, gracze będą mogli odwiedzić Dom Wszystkich Światów, czyli miejsce, w którym Lady Alvane snuje opowieść, która stanowi fabułę Najdłuższej Podróży. Po zebraniu 1,1 miliona dolarów twórcy stworzą interaktywny komiks, dzięki któremu nowi gracze będą mogli poznać historię opowiedzianą w poprzednich częściach gry. 1,15 milionów zapewni ulepszoną ścieżkę dźwiękową oraz grafikę a także pozwoli na dodanie do gry specjalnej galerii z concept artami oraz najlepszymi grafikami fanów. Po przekroczeniu sumy 1,25 miliona dolarów powstaną dwie dodatkowe pełne wersje językowe – francuska i niemiecka oraz powrócą aktorzy znani z angielskiego dubbingu poprzednich części.

Europolis
Europolis.

Z informacji ujawnionych przez twórców wiem już, że w grze pojawi się April. Smutna wiadomość brzmi tak, że nie będzie ona postacią, którą będziemy mogli pokierować. Twórcy pokazali nam również jedną z lokacji Stark – miasto Europolis. Jest to cyberpunkowa wizja antyutopijnego miasta-państwa, które obejmuje swoim obszarem terytorium dawnych Niemiec, Polski i Czech. W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie film prezentujący Europolis – zapraszamy do oglądania oraz komentowania na naszym forum: klik.

[youtube]ST6wSCnWzls[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...