Short Tale of Solitude – krótka opowieść o samotności od polskiego studia indie

10 grudnia 2012 Marek 78

Na początku przyszłego roku w nasze ręce trafi gra przygodowa będąca surrealistycznym horrorem wyróżniająca się trójwymiarową grafiką we wszystkich odcieniach szarości oraz melancholijną muzyką. Mowa o Short Tale of Solitude od polskiego studia Phobia Interactive. Gra opowiada o małym Sebastianie, który trafia do sierocińca po nagłej śmierci rodziców. Sierociniec okazuje się opuszczonym, przerażającym miejscem. Sebastian będzie musiał odnaleźć się w nowym środowisku i stawić czoła trudnym sytuacjom. Fabuła gry osadzona została we Francji w czasie I Wojny Światowej a wśród inspiracji autorzy wymieniają ?Władcę much? Williama Goldinga.

Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery. Prace nad grą wciąż trwają. Wśród osób, które polubią facebookową stronę studia Pghobia Interactive (klik), twórcy wybiorą osoby, które będą mogły wziąć udział w testowaniu wczesnej wersji gry. Gra bierze również udział w programie Steam Greenlight – jeżeli chcecie, aby znalazła się na Steamie, możecie na nią zagłosować na tej stronie: klik.

O grze dowiecie się więcej na jej oficjalnej stronie (klik), na bloga twórców oraz z filmowych „pamiętników” na Youtube (klik, klik). W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie film przedstawiający fragment gry.

[youtube]BRFC8csGy-E[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.