Sierra Collector’s Quest – historyczny zapis sagi

1 października 2020 monttsserat 46

Kanadyjski pisarz i badacz gier – Stephen Emond – wystartował własnie na Kickstarterze z akcją, która ma pomóc mu zebrać fundusze na zrealizowanie projektu serii publikacji, które mają utrwalić pamięć o dokonaniach jednego z ważniejszych twórców gier w historii: Sierra On-Line.

Na najbliższe dwa lata zaplanowano wydanie czterech tomów, które mają udokumentować całe multiversum, począwszy od samych gier przez historię ich powstawania po gadżety kolekcjonerskie.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo już 24h od rozpoczęcia zbiórki zebrano ponad 60% potrzebnej kwoty. Zakończenie kampanii przewidziane jest na 30 października tego roku.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...